Ruchów kadrowych w Koronie ciąg dalszy. Z klubem pożegnał się Thiakane

02-07-2021 19:09,
Michał Gajos

Senegalczyk Emile Thiakane nie jest już zawodnikiem Korony Kielce. Umowa 29-letniego napastnika została rozwiązana za porozumieniem stron. Z nieoficjalnych wynika, że snajper zasili tego lata ligowego rywala kielczan.

Thiakane przeniósł się do Kielc z GKS-u Bełchatów w sierpniu 2020 roku. Pierwsza runda w wykonaniu afrykańskiego gracza była obiecująca. Zawodnik trafił trzy razy do siatki rywali i dwa razy asystował. Część wiosenna pierwszoligowego sezonu była już zgoła odmienna, a doświadczony snajper zbierał coraz gorsze recenzje za swoje występy.

W odbudowaniu pozytywnej dyspozycji Senegalczyka nie pomogła również zmiana trenera złocisto-krwistych. Nowy szkoleniowiec kieleckiej ekipy, Dominik Nowak szybko zrezygnował z usług Thiakane, który w ostatnich meczach minionej kampanii odgrywał marginalną rolę w zespole byłego opiekuna Miedzi Legnica, wchodząc jedynie na końcówki spotkań lub w ogóle nie podnosząc się z ławki.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 
Setka sportowych aut pojawi się w Kielcach
Były zawodnik kieleckiego klubu trafia na kolejne wypożyczenie

Według nieoficjalnych informacji portalu weszlo.com piłkarz starający się o polskie obywatelstwo na dniach podpisze umowę z ligowym rywalem ekipy ze Ściegiennego. Thiakane ma zasilić szeregi Puszczy Niepołomice.

Fot. Mateusz Kaleta

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group