Setka sportowych aut pojawi się w Kielcach. Gratka dla fanów motoryzacji

02-07-2021 12:32,
Źródło: UM Kielce

Już jutro, w  sobotę 3 lipca, w Kielcach zagoszczą uczestnicy Gran Turismo Polonia 2021. Ten wyjątkowy event wpisuje się w serię wydarzeń motoryzacyjnych, organizowanych w najpiękniejszych zakątkach Europy.

Gran Turismo Polonia gromadzi właścicieli luksusowych sportowych aut z różnych krajów Europy. W Kielcach najliczniejszą grupę stanowić będą Szwedzi. Ponadto spodziewane są mocne reprezentacje Danii oraz Niemiec.

Uczestnicy imprezy wjadą do Kielc ok. godz. 11:30, a w samo południe zatrzymają się w centrum miasta na lunch. Auta przez dwie godziny będzie można oglądać z bliska na Rynku, placu Konstytucji 3 Maja, ul. Piotrkowskiej, ul. Warszawskiej oraz na ul. Leśnej.

W związku z wydarzeniem mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Zgodnie z komunikatem Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach - od godziny 7:00 do 16:00 wyłączone będzie parkowanie przy ulicy Piotrkowskiej, na odcinku od pl. Konstytucji 3 Maja do ulicy Koziej.

W czerwcu super samochody i ich kierowcy gościli m.in. w Portofino, Saint-Tropez, Monaco, Florencji, Bolonii, Arezzo. Kolejne, po wizycie w Polsce, trasy biegną np. wzdłuż wybrzeża Adriatyku, czy wokół Alp.

Projekt i wykonanie: CK Media Group