Otwarto Stadion Politechniki Świętokrzyskiej. Pomieści 500 osób

28-06-2021 18:59,
Redakcja

Najnowszy obiekt sportowy ma być centrum wydarzeń sportowych i służyć nie tylko studentom. Budowa stadionu trwała prawie dwa lata, a koszt inwestycji to ponad 18 milionów złotych.

Jak informuje Urząd Miasta Kielce na uroczystym otwarciu stadionu zjawili się przedstawiciele rządu, świętokrzyscy parlamentarzyści, samorządowcy, władze i pracownicy Politechniki Świętokrzyskiej, sportowcy i przedstawiciele związków sportowych. Kielce reprezentowali prezydent Bogdan Wenta oraz Sławomir Stachura.

– Myślę, że ten stadion będzie doskonałą promocją dla naszej uczelni i będzie przyciągał do nas młodych ludzi. Zapraszamy Uniwersytet Jana Kochanowskiego i wszystkie szkoły z Kielc i regionu świętokrzyskiego do współpracy – mówi prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Na pełnowymiarowym obiekcie sportowym do dyspozycji sa:
- pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy
- bieżnia lekkoatletyczna okólna sześciotorowa z poliuretanową nawierzchnią o długości 400 m.
- ośmioobrotowa bieżnia na prostej o długości 130 m.
- rzutnia do rzutu młotem
- rzutnia do rzutu dyskiem
- rzutnia do rzutu oszczepem
- rzutnia do pchnięcia kulą
- skocznia do skoku o tyczce
- skocznia do skoku wzwyż
- skocznia dwutorowa do skoku w dal oraz skocznia treningowa jednotorowa do skoku w dal
- boisko do sportów plażowych
- budynek magazynowy na sprzęt sportowy

Stadion posiada miejsca dla ponad 500 widzów, jest przyjazny dla ludzi z niepełnosprawnościami, a dzięki wykonanemu oświetleniu może służyć także w nocy. Władze Uczelni zapewniają, ze z obiektu będą mogli korzystać również kielczanie.

–  Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu była szansa zamienić tę przestrzeń w bardzo funkcjonalny stadion, na którym będą rozgrywane zawody. Studentom Politechniki Świętokrzyskiej ten obiekt da możliwość spełniania się w sporcie. Jest też szansą dla różnych związków sportowych z Kielc i regionu. Cieszymy się, że ta infrastruktura powstała, bo z pewnością pomoże poprawić kondycję fizyczną naszych obywateli – zaznacza prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Stadion spełnia wytyczne Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla stadionu atletycznego kategorii IV B i jest przygotowywany do uzyskania go, co umożliwi organizowanie zawodów na szczeblu okręgowym i centralnym.

Projekt i wykonanie: CK Media Group