Były bramkarz Korony Kielce Paweł Sokół znów zagra w PKO Ekstraklasie

28-06-2021 16:16,
Mateusz Kaleta

Paweł Sokół, który w barwach Korony Kielce debiutował w PKO Ekstraklasie, znów zagra na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. 21-letni bramkarz, mający za sobą udany sezon na drugoligowych boiskach, związał się kontraktem z Górnikiem Zabrze.

Sokół jest wychowankiem Rzemieślinika Pilzno, a już od najmłodszych lat szkolił się w Koronie. Z Kielc wyjechał do Manchesteru City, z którego w 2018 znów trafił na Ściegiennego 8. W kieleckim klubie spędził dwa lata z przerwą na wypożyczenie do Elany Toruń i zagrał w 9 meczach PKO Ekstraklasy.

W minionym sezonie 21-latek bronił barw Chojniczanki Chojnice, w której spędził bardzo udany sezon. Klub z województwa Pomorskiego zajął trzecie miejsce w II lidze i dotarł do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Sokół zagrał w 39 meczach, notując aż 17 czystych kont.

Teraz były gracz Korony znów będzie miał okazję gry z najlepszymi w Polsce. Z Górnikiem związał się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. 

- Cieszymy się że kolejny młody zawodnik trafia do naszego klubu. To obiecujący i rozwojowy piłkarz, z którym związujemy się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia. Mamy nadzieję, że jego doświadczenia z pobytu w wielkim klubie, jakim jest Manchester City zaprocentują i będziemy zadowoleni z wielu meczów z zachowanym przez Pawła czystym kontem. To trochę nasz chłopak, bo przecież urodził się w Dębicy, która tak mocno przyjaźnią związana jest z Zabrzem - skomentował na łamach klubowej strony Dariusz Czernik, Prezes Górnika Zabrze.

fot: Górnik Zabrze

Projekt i wykonanie: CK Media Group