Legenda Pogoni Szczecin zagra w Koronie Kielce. Adam Frączczak blisko transferu

10-06-2021 21:47,
Mateusz Kaleta

Adam Frączczak, który w Pogoni Szczecin spędził równo dekadę, zostanie nowym piłkarzem Korony Kielce. 34-letni napastnik miał oferty z wielu klubów, łączony był m. in. z Wieczystą Kraków, ale od nowego sezonu zasili na zasadzie wolnego transferu żółto-czerwonych.

Urodzonego w Kołobrzegu zawodnika śmiało można nazwać legendą "Portowców". W barwach Pogoni rozegrał 288 meczów, strzelił 70 goli i zanotował 30 asyst. Trzykrotnie trafił w minionym sezonie PKO Ekstraklasy, w którym Pogoń zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. Przez lata był kapitanem zespołu, ale w maju 34-latek pożegnał się z klubem i zrobił to w najlepszy z możliwych sposobów - strzelając gola w meczu z Rakowem Częstochowa. 

Latem doświadczony zawodnik nie mógł narzekać na brak ofert. Media informowały m. in. o zainteresowaniu Podbeskidzia Bielsko-Biała, Widzewa Łódź, czy Wieczystej Kraków, gdzie sportowy projekt rozwija biznesmen Wojciech Kwiecień, ściągający pod Wawel gwiazdy - Sławomira Peszkę, Radosława Majewskiego, Emmanuela Kumaha, czy ostatnio Łukasza Burligę.

Wiele wskazuje na to, że 34-latek wybrał właśnie Koronę. Frączczak będzie przy Ściegiennego jednym z najbardziej doświadczonych i uniwersalnych piłkarzy. Może grać w ataku, na skrzydle, na środku pomocy, w dorobku ma także występy na bokach obrony.

Wcześniej kielecki klub poinformował oficjalnie o dwóch transferach. Piłkarzami Korony od 1 lipca będą 27-letni środkowy obrońca Michał Koj oraz 33-letni skrzydłowy Łukasz Sierpina. Celem drużyny ma być walka o powrót do PKO Ekstraklasy.

fot: Daniel Trzepacz / pogonsportnet.pl

Projekt i wykonanie: CK Media Group