Mija pięć lat od historycznego sukcesu Łomży Vive Kielce

29-05-2021 08:53,
fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dokładnie pięć lat temu, 29 maja 2016 roku, piłkarze ręczni VIVE Tauron Kielce, jako pierwsza polska drużyna w historii, wygrali Ligę Mistrzów. Od tamtej pory kielczanie tylko raz dotarli do Final Four w Kolonii - w 2019 roku zajęli czwarte miejsce.

Ten dzień w kalendarzu mistrzów Polski świeci się czerwoną kartką. Triumf w Lidze Mistrzów pozostaje największym sukcesem Łomży Vive Kielce. W 2016 roku w grupie B kielczanie zajęli drugie miejsce, za Barceloną i w kolejnej fazie wyeliminowali Mieszkow Brześć. Potem wyrzucili z LM Flensburg-Handewitt, a w Final Four pokonali PSG i po emocjonującym finale Telekom Veszprem.

Jeszcze 14 minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry w finale VIVE Tarun Kielce przegrywało dziewięcioma bramkami. Kielcznie ruszyli w pogoń za rywalem, wyrównali, a dogrywkę dało trafienie Krzysztofa Lijewskiego, który dzisiaj pamięta te emocje jako jedyny z obecnej kadry zawodniczej Łomży Vive Kielce.

W rzutach karnych pomylili się Cupić, Marguć i Terzić, a w decydującym momencie nie zadrżała ręka Julena Aginagalde. Kielczanie, jako pierwsza polska drużyna w historii, sięgnęli po triumf w najważniejszych klubowych rozgrywkach Starego Kontynentu.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group