Kolejna kara dla Dujszebajewa. Łomża Vive do końca sezonu bez trenera

25-05-2021 16:53,
Mateusz Kaleta

Talant Dujszebajew nie poprowadzi już w tym sezonie Łomży Vive Kielce. Superliga ukarała trenera mistrzów Polski za jego zachowanie, jakiego dopuścił się w meczu z Chrobrym Głogów. To kolejna w tym sezonie kara za niesportową postawę dla kirgijskiego szkoleniowca.

Komisarz Ligi Piotr Łebek ukarał Dujszebajewa karą odsunięcia od trzech najbliższych meczów PGNiG Superligi, a także karą finansową. Spółka zarządzająca rozgrywkami nie informuje jednak o wysokości kary pieniężnej. 

W uzasadnieniu napisano, że kara jest konsekwencją "wybitnie niesportowego zachowania", jakiego szkoleniowiec Łomży Vive Kielce dopuścił się w meczu z Chrobrym Głogów. Po spotkaniu o ukaranie szkolenowca apelował klub gospodarzy. "Agresja i atak werbalny, jakich dopuścił się trener Dujszebajew jest incydentem bez precedensu i niedopuszczalnym na arenach sportowych. Apelujemy o podjęcie stosownych działań i wyciągnięcie konsekwencji, aby wyeliminować nieakceptowalne zachowania w przyszłości" - interweniował Chrobry.

Superliga wzięła pod uwagę także wydarzenia z przeszłości. W marcu Talant Dujszebajew został ukarany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce za swoje zachowanie w meczu Pucharu Polski z Orlen Wisłą Płock. Po nim został odsunięty od udziału w sześciu meczach PGNiG Pucharu Polski, otrzymał także najwyższą regulaminowo karę grzywny - 3000 zł.

Ten fakt został uwzględniony teraz przez Komisarza Ligi. "Wymiar kary został ustalony uwzględniając jego zachowanie, w tym zachowanie ukaranego z dnia 18 marca 2021 r. (recydywa) oraz zaproponowany przez samego ukaranego wymiar kary" - napisano w uzasadnieniu na stronie Superligi.

To oznacza, że Dujszebajew nie poprowadzi w tym sezonie już Łomży Vive Kielce. W niedzielnym meczu finałowym Pucharu Polski drużyną będzie dyrygować asystent pierwszego szkoleniowca Krzysztof Lijewski Tak samo będzie w dwóch ostatnich meczach ligowych. Talant Dujszebajew nie poprowadzi też drużyny w meczu otwierającym kolejny sezon ligowy.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group