Świetny Dylan Nahi, ale PSG dalej od Final Four

13-05-2021 08:00,
Mateusz Kaleta

Dylan Nahi, zanim trafi w lipcu do Łomży Vive Kielce, wciąż walczy o trofea z Paris Saint-Germain. 21-latek był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z THW Kiel. Po pierwszym meczu to jednak Niemcy są bliżej Final Four.

Nahi błyszczy w tym sezonie formą. Latem mistrzowie Polski dostaną zawodnika ukształtowanego i radzącego sobie na najwyższym poziomie. W środę francuski skrzydłowy zdobył osiem bramek na dziewięć prób w meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. PSG przegrało jednak 29:31 z THW Kiel i w rewanżu będzie musiało odrabiać straty.

Więcej razy od Nahiego do siatki trafił tylko Harald Reinkind, który zdobył 10 bramek, ale potrzebował do tego 16 rzutów. 

- Decyzję o transferze do Łomży Vive podjąłem bardzo wcześnie, ale nie żałuję tego wyboru. Obecnie jednak w 100 procentach jestem skupiony na grze w PSG i celach, które są przed nami, czyli Ligą Mistrzów, ligą francuską i Pucharem Francji - mówił niedawno Nahi w wywiadzie dla francuskiej federacji.

Rewanż PSG z THW Kiel w Paryżu zaplanowano na 19 maja. Bliżej Final Four w Kolonii są też piłkarze ręczni Barcelony, który w pierwszym meczu pokonali po zaciętym meczu 33:29 Mieszkowa Brześć.

fot: en.psg.fr

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group