MMŚ w Kielcach: Osiem medali biało-czerwonych

26-04-2021 11:32,
Redakcja

W piątek w Hali Legionów w Kielcach zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie. W ostatnim dniu imprezy Jakub Straszewski wywalczył srebro. W sumie Polacy zdobyli osiem medali. 

W walce o złoto rywalem Jakuba Straszewskiego był Kubańczyk Jorge Luis Felimon Lobaina. Zawodnik Championa Włocławek, mimo porażki, pokazał charakter i serce do walki. Młodego pięściarza już porównuje się do Andrzeja Gołoty, który 36 lat temu także został młodzieżowym wicemistrzem świata. - Kuba zapłacił frycowe. Jego rywal był znacznie lżejszy, szybszy i bardziej doświadczony. Ale brawa dla niego, że potrafił się podnieść po tych dwóch liczeniach. Widać jednak, że chłopak ma potencjał i możemy być dumni z jego występu – powiedział Dariusz Michalczewski.

W sumie Polacy zdobyli osiem medali. Siedem wywalczyły pięściarki - dwa srebrne i pięć brązowych. Natalia Kuczewska (48 kg) i Barbara Marcinkowska (69 kg) zostały wicemistrzyniami świata, a brązowe medale wywalczyły Karolina Ampulska (54 kg), Wiktoria Tereszczak (64 kg), Daria Parada (75 kg), Martyna Jancelewicz (81 kg) i Oliwia Toborek (+81 kg).

Polska była po raz pierwszy organizatorem imprezy tej rangi w boksie. W mistrzostwach uczestniczyło 414 zawodników i zawodniczek z ponad 50 krajów. - Jestem pod wrażeniem zarówno organizacji, jak i poziomu sportowego tych mistrzostw. Zawody na światowym poziomie. Takiej imprezy bokserskiej w naszym kraju jeszcze nie było. Szkoda tylko, że na trybunach nie mogli zasiąść kibice – powiedział były utytułowany pięściarz Dariusz Michalczewski.

Rywalizację podczas ostatniego dnia i ceremonię zakończenia mistrzostw obejrzeli też między innymi mistrz olimpijski z Tokio Marian Kasprzyk i brązowy medalista igrzysk w Barcelonie Wojciech Bartnik. 

źródło: MOSiR Kielce
fot: PZB / Facebook

Projekt i wykonanie: CK Media Group