Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie czas zacząć. W Kielcach rusza pięściarskie święto

12-04-2021 09:30,
Mateusz Kaleta

Kielce stały się stolicą boksu olimpijskiego. Od soboty, przez najbliższe dwa tygodnie, w stolicy regionu świętokrzyskiego będą toczyć się zmagania w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn. W poniedziałek odbędzie się losowanie drabinki. Zmagania ruszą we wtorek. Na medale liczą także reprezentanci Polski.

Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem bokserskiej imprezy takiej rangi. W Hali Legionów udział w mistrzostwach weźmie 67 państw - 208 kobiet i 394 mężczyzn. Do tego sztaby trenerskie. Łącznie około 2000 osób. 

- Emocje rosną. Chcemy, aby wszystko odbyło się na światowym poziomie, dopracowane do perfekcji - mówi Grzegorz Nowaczek, kielczanin, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

W poniedziałek odbędzie się losowanie par. Uroczyste otwarcie zaplanowano na wtorek na godzinę 16.00. Wcześniej na Zamku Królewskim w Chęcinach pokazowy trening poprowadzi prezydent Światowej Organizacji Boksu Olimpijskiego (AIBA) Umar Kremlev.

- Bardzo liczymy na naszą kadrę. Mocno pracowali przez cały okres przygotowawczy. Przydałoby się trochę szczęścia w losowaniu, aby nie trafić w pierwszych walkach na potęgi, jak Rosja, Brazylia, czy Uzbekistan. Jak szczęście pomoże, to będzie dobrze. Szanse naprawdę mamy - podkreśla Grzegorz Nowaczek.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn potrwają do 24 kwietnia. Ze względu na sytuację epidemiczną odbędą się bez udziału publiczności.

fot: Suzuki Boxing Night / materiały prasowe

Projekt i wykonanie: CK Media Group