Były zawodnik Łomży Vive Kielce pierwszym trenerem Torus Wybrzeża Gdańsk

10-03-2021 17:33,
Mateusz Kaleta

Były zawodnik Łomży Vive Kielce Mariusz Jurkiewicz został pierwszym trenerem Torus Wybrzeża Gdańsk. 39-latek zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Kisiela, z którym umowa została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron. 

Jurkiewicz był ostatnio w zespole Wybrzeża asystentem Krzysztofa Kisiela. Wcześniej, maju 2020 zakończył zawodniczą karierę. W Kielcach grał przez pięć lat, wygrywając w 2016 roku Ligę Mistrzów, zdobywając pięć tytułów mistrza Polski i cztery Puchary Polski. Jako zawodnik grał też m. in. w Orlen Wiśle Płock, Atletico Madryt, czy Ciudad Real, ma na koncie 163 mecze w reprezentacji Polski. Teraz 39-latek rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze.

- Mariusz Jurkiewicz wykazał się wielkim zaangażowaniem w pracę z drużyną. Jego spojrzenie na współczesną piłkę ręczną oraz doświadczenie zdobyte na europejskich parkietach jako zawodnik, może pomóc tak młodej drużynie jak nasza. Chcemy mu dać szansę i umożliwić rozwój pod względem pracy trenerskiej. Jako klub chcemy stworzyć mu odpowiednie warunki do doskonalenia warsztatu trenerskiego oraz drużyny. Zdajemy sobie sprawę, że to odpowiedzialne zadanie, ale w PGNiG Superlidze pracuje wielu młodych trenerów, z którymi Mariusz reprezentował barwy Reprezentacji Polski, a my wesprzemy go też doświadczeniem Damiana Wleklaka czy Sebastiana Suchowicza - powiedział na łamach klubowej stron Jacek Pauba, prezes Torus Wybrzeża.

Gdański klub zajmuje obecnie 11. miejsce w PGNiG Superlidze. W 16 meczach zgromadził piętnaście punktów.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group