KSZO lepsze od AZS UJK Kielce w derbach. Tkaczyk zalał się krwią

07-03-2021 09:00,
Mateusz Kaleta

W derbach województwa świętokrzyskiego AZS UJK Kielce przegrał we własnej hali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 26:32. Fatalnej kontuzji doznał Grzegorz Tkaczyk, który rozciął sobie łuk brwiowy.

To był bardzo ważny mecz dla układu tabeli. Oba zespoły mają cel, aby za rok zagrać w nowej centralnej pierwszej lidze. Pradopodobnie wystartuje w niej tylko 16 klubów. AZS UJK przed meczem był piąty w tabeli, KSZO - czwarte. Stawka była duża.

Pierwszy kwadrans meczu był wyrównany. Wynik meczu otworzył Daniel Goliszewski, w 10. minucie był remis 4:4, ale wtedy zarysowała się przewaga przyjezdnych, którzy górowali warunkami fizycznymi nad rywalami. KSZO zbudowało nieznaczną przewagę i kontrolowało wydarzenia na boisku. Do przerwy prowadziło w Hali UJK 17:13.

Na początku drugiej połowy fatalnej kontuzji doznał Grzegorz Tkaczyk. 40-latek rzucił się za bezpańską piłką i tak nieszczęśliwie upadł pod bramką przeciwnika, że opuścił boisko zalany krwią. Rozciął sobie łuk brwiowy. Na boisko już nie wrócił, ale podpowiadał kolegom z ławki.

Tymczasem na parkiecie KSZO dalej kontrolowało wynik. Po bramce Sebastiana Wołoskiewicza, najskuteczniejszego w zespole przyjezdnych (7 trafień) w 40. minucie zrobiło się już 16:21. 

Górę wzięło doświadczenie zespołu z Ostrowca Św., w którym grali gracze z doświadczeniem w Superlidze i europejskich pucharach. Tkaczyk dwa razy wpisał się na listę strzelców, w meczu grał tez Piotr Grabarczyk. 

Najskuteczniejszy w zespole AZS UJK Kielce był wypożyczony z Łomży Vive Kielce Filip Zdziech. Młody obrotowy zdobył siedem bramek, sześć razy trafił Daniel Goliszewski.

KSZO trzymało wynik i wygrało całe spotkanie 32:26. Dzięki tej wygranej jest bliżej awansu do pierwszej ligi centralnej.

AZS UJK Kielce - KSZO Ostrowiec Św. 26:32 (13:17)

AZS UJK: Drozd, Pyrtka - Bernacki 1, Papaj 2, Boszczyk, Wacek 1, Stępnik 1, Szafarczyk 1, Siedlarz 2, Bysiak, Goliszewski 6, Sornat, Wójcik 1, Pawłowski, Zdziech 7, Bysiak 4

KSZO: Kijewski, Piątkowski - Grabarczyk, Chmielewski 1, Falasa 4, Tkaczyk 2, Jeżyna 4, Cukierski, Kogutowicz 2, Lazarowicz 1, Grabowski 5, Jędrzejewski 6, Włoskiewicz 7, Kowalczyk, Ćwięka, Jagiełło.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group