Łomża Vive Kielce straciła lidera. PSG dostało walkower, mecz na szczycie arcyciekawy

03-03-2021 09:20,
Redakcja

Ważna zmiana na szczycie tabeli grupy A Ligi Mistrzów. Europejska Federacja zdecydowała o przyznaniu punktów dla Paris Saint-Germain, które wyprzedziło Łomżę Vive Kielce na pozycji lidera. W czwartek kielczanie zagrają z SG Flensburgiem-Handewitt najważniejszy mecz w fazie grupowej, który zdecyduje o układzie miejsc w tabeli.

Paryżanie zagrali tylko jeden z czterech ostatnich meczów - we wtorek pokonali we własnej hali Elverum HB 44:29.. W czwartek zaplanowana jest ostatnia kolejka - PSG miało zagrać z MOL-Pick Szeged, ale i ten mecz się nie odbędzie. Powodem są zakażenia w zespole węgierskim. 

Europejska Federacja Piłki Ręcznej zdecydowała przyznać PSG dwa punkty. Tym samym dla mistrzów Francji to już koniec fazy grupowej. W trzech spotkaniach, których nie rozegrali, otrzymali od EHF-u pięć punktów. 

Obecnie PSG ma już 19 punktów i jest liderem, zrównało się na szczycie z Łomżą Vive Kielce i Flensburgiem. Te drużyny w czwartek (godz. 18:45) zmierzą się w Hali Legionów.

Kielczanie, aby wygrać grupę, potrzebują zwycięstwa co najmniej jedną bramką. W przypadku remisu grupę wygra Flensburg, druga lokata przypadnie Łomży Vive, a trzecia PSG. W najgorszym przypadku, jeśli kielczanie przegrają ostatni mecz, spadną na trzecią pozycję, a grupę wygra Flensburg. To będzie oznaczało dla żółto-biało-niebieskich trudniejszą drogę do Final Four.

Tabela grupy A. Fot: ehfcl.com

OSTATNIE MECZE FAZY GRUPOWEJ LIGI MISTRZÓW:

4 marca, godz. 18:45: HC Vardar Skopje - Mieszkow Brześć

4 marca, godz. 18:45: Łomża Vive Kielce - SG Flensburg-Handewitt

4 marca, godz. 20:45: Elverum HB - FC Porto

 

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Pozoga2021-03-03 11:02:57
Dziwne te walkowery.
ART2021-03-03 13:11:13
Pisałem to już po Mieszkowie - ten sport to cyrk. Nasi grali co dwa dni, wychodziło to różnie z powodu obciążeń, a tutaj sobie rozdają walkowery na lewo i prawa. Dajcie spokój, ustawiony kabaret.
Kielce Fan2021-03-03 14:01:47
Panie Redaktorze, a czy może być zwycięstwo inne niż "co najmniej jedną bramką"?
Nie lepiej napisać wprost "każde zwycięstwo"

Projekt i wykonanie: CK Media Group