Flensburg lepszy od PSG w hicie. "Czerwony" nowy gracz Łomży Vive

26-02-2021 09:30,
Mateusz Kaleta

Dwa dni po deklasacji Łomży Vive Kielce Paris Saint-Germain został zatrzymany we Flensburgu. Niemcy wygrali z francuską ekipą 28:27. Spotkania nie dokończył nowy gracz mistrzów Polski - Dylan Nahi, który dołączy do żółto-biało-niebieskich w lipcu.

Lewoskrzydłowy PSG obejrzał czerwoną kartkę tuż po rozpoczęciu drugiej połowy za uderzenie rywala piłką w twarz. PSG do przerwy zaliczyło fatalny występ. Do szatni schodziło przegrywając dziewięcioma trafieniami (10:19). W drugiej części rozpoczęło pogoń za Flensburgiem. Dobrą zmianę w bramce dał Vincent Gerard, który dwa dni wcześniej zatrzymał Łomżę Vive Kielce. Ostatecznie komplet punktów został w Niemczech.

To właśnie SG Flensburg-Handewitt będzie kolejnym - i ostatnim już rywalem kieleckiego klubu w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie to zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie. Kielczanie jako jedyni mają rozegrane do tej pory wszystkie mecze. Są pierwsi w tabeli, goniący ich Flensburg i PSG mają po trzy mecze zaległe. I wątpliwe, aby zdążyły je rozegrać. Wtedy decyzję o walkowerach i wynikach podejmie EHF.

Tabela grupy A Ligi Mistrzów po 13. kolejce, fot: ehfcl.com

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

c2021-02-26 18:27:14
W Gazecie Wyborczej red. Rozpara napisał o bardzo prawdopodobnym "anulowaniu" nierozegranych spotkań , a więc nie przyznaniu punktów żadnej z drużyn. To co innego niż "walkowery" kiedy ktoś punkty otrzyma. Który redaktor jest bliżej prawdy ?

Projekt i wykonanie: CK Media Group