Cisza przed burzą. "Elverum zagra na świeżości"

17-02-2021 08:55,
Mateusz Kaleta

Łomża Vive Kielce ma spokojniejszy tydzień w trakcie lutowego maratonu. Ale to cisza przed burzą, bo po spotkaniu z Elverum HB w ciągu siedmiu dni kielczan czekają cztery dalekie wyjazdy - do Gdańska, Paryża, Segedyna i Szczecina. - To bardzo trudny okres - przyznaje Talant Dujszebajew.

Zanim jednak mistrzowie Polski rozpoczną podróże po Europie, w czwartek podejmą w Hali Legionów w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów mistrzów Norwegii, którzy zajmują przedostatnią pozycję w tabeli. W tym sezonie wygrali dwa mecze - w tym nieco sensacyjnie, na wyjeździe z FC Porto 30:28. Ograli też w domu Mieszkow 33:31. 

- Mamy dużo meczów, dużo wyjazdów. Teraz jesteśmy trzy, cztery dni w domu, więc mogliśmy się spokojnie wyspać i przygotować do tych meczów. Jestem pewien, że w czwartek możemy zagrać dobre spotkanie i sięgnąć po dwa punkty - zapowiada trener kieleckiego zespołu.

- Nie możemy lekceważyć Elverum. Norwegowie grają trzeci, czwarty sezon z rzędu w Lidze Mistrzów i z każdym kolejnym radzą sobie coraz lepiej. Doświadczenie, jakie zdobywają, jest dla nich bardzo cenne - nie ma wątpliwości Talant Dujszebajew.

Dla Elverum HB będzie to pierwszy mecz w tym roku. Swoje ostatnie spotkanie rozegrali w połowie grudnia. Po przerwie liga norweska jeszcze nie ruszyła. - Zagrają na świeżości - zwraca uwagę trener mistrzów Polski.

Na czwartkowy pojedynek czeka Sigvaldi Gudjonsson, który trafił do Kielc właśnie z Elverum. - Spędziłem tam dwa bardzo dobre lata i to zawsze wyjątkowe uczucie, zagrać z byłymi kolegami - nie ma wątpliwości Islandczyk.

Skrzydłowy może dużo powiedzieć o rywalu Łomży Vive Kielce. - Elverum jest wyjątkowym klubem, bo mają bardzo dobrą atmosferę - w zespole i wokół klubu. Zawodnicy czują się dobrze. Norwegowie mają wielu uzdolnionych zawodników, którzy mogą w kolejnych latach grać w dużych klubach. To młody, dobry zespół, silny fizycznie i dobry taktycznie - podkreśla.

W pierszym meczu pomiędzy tymi zespołami Łomża Vive Kielce wygrała w Norwegii 31:22. - W domu zawsze gra się łatwiej. Mam nadzieję, że w czwartek wyjdziemy i zrobimy wszystko, aby dwa punkty zostały w domu - dodaje Talant Dujszebajew.

Spotkanie Łomża Vive Kielce - Elverum HB odbędzie się w czwartek o godz. 18:45.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group