Kielce bez półmaratonu

04-02-2021 10:00,
Redakcja

"sieBIEGA Półmaraton Kielecki" nieprzerwanie od pięciu lat był największą imprezą biegową w województwie świętokrzyskim. W 2021 roku na sportowej mapie miasta zabraknie go drugi raz z rzędu. Organizatorzy oficjalnie poinformowali o odwołaniu zaplanowanej na maj biegowej imprezy.

W 2020 roku stowarzyszenie zderzyło się ze zbyt dużymi kosztami wydarzenia i nie doszło do porozumienia z miastem. Kielecki półmaraon odbył się w innej formie. Pomimo epidemicznych obostrzeń organizowały go Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Uniwersyteckie Centrum Sportu oraz Labosport Polska. Jego trasa pobiegła malowniczymi drogami m. in. wzdłuż zalewu w Cedzynie.

Teraz jasne już jest, że w 2021 roku "sieBIEGA Półmaratonu Kielcekiego" znów zabraknie na sportowej mapie Kielc.

Powodem tej decyzji są obostrzenia związane z pandemią COVID-19. "Moglibyśmy zaryzykować, zakupić medale, koszulki, pakiety startowe, podpisać umowy ale nie zrobimy tego... bo nikt nie wie jak będzie w maju" - napisało stowarzyszenie sieBIEGA w komunikacie.

Organizatorzy podkreślili jednocześnie, że są gotowi zorganizować 16 maja w Kielcach Bieg Tropem Wilczym. - Czas pokaże czy to zrobimy, na jakich zasadach, dla ilu osób, gdzie i jak - skomentowało stowarzyszenie.

Projekt i wykonanie: CK Media Group