Duże wyróżnienie dla KS Vive Kielce. Kielecka młodzież najlepsza w kraju

08-01-2021 07:39,
Michał Gajos

KS Vive Kielce zajął pierwsze miejsce w rankingu współzawodnictwa drużyn juniorskich za 2020 rok, opublikowanym przez Zespół Sportu Młodzieżowego przy Instytucie Sportu w Warszawie. Wyróżnienie dotyczyło klubów piłki ręcznej. W ogólnej klasyfikacji województwa świętokrzyskiego kielecka młodzież uplasowała się na drugiej pozycji, ustępując jedynie wielosekcyjnemu KSZO Ostrowiec Św.

Klub KS Vive Kielce zgromadził 187,55 punktów, z czego blisko 85 w kategorii junior młodszy. Dla porównania, uzupełniające podium SPR Wybrzeże Gdańsk oraz UKS Anilana Łódź uzyskały odpowiednio – 145,68 i 126,43 punktów. Poza kielecką ekipą na liście znalazły się jeszcze SPR Wisła Sandomierz oraz KSZO Ostrowiec, które triumfowało z kolei w ogólnym, bez podziału na dyscypliny, rankingu województwa świętokrzyskiego, uzyskując blisko 300 „oczek”.

- To kolejny rok, kiedy nasz klub jest jednym z liderów rankingu współzawodnictwa. Zestawienie pokazuje, że praca z młodzieżą w naszym klubie jest systematyczna i na dobrym poziomie. Chcemy się rozwijać również w tym kierunku, dlatego pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, rozmawiamy z trenerami. Dla Kielc i dzieci w Kielcach nasza dyscyplina, jak widać, jest bardzo ważna. Dziękuje przy tej okazji również wszystkim naszym partnerom - mówi Marian Urban, prezes stowarzyszenia KS Vive Kielce.

- Wartość pierwszego zespołu, na takim poziomie jak nasz, przekłada się na zainteresowanie uprawianiem piłki ręcznej przez dzieci w Kielcach i województwie. To olbrzymi potencjał. Dla nas jest to również element odpowiedzialności społecznej i dziś można zwrócić uwagę, że w klubie nie tylko spełnia się marzenia o wygrywaniu Ligi Mistrzów, ale też te mniejsze, od których każdy zaczyna przygodę ze sportem. Sport z kolei uczy życia a sport zespołowy funkcjonowania w grupie. To dziś bardzo ważne - dodaje Paweł Papaj, dyrektor marketingu kieleckiego klubu. 

KS Vive zrzesza obecnie blisko 500 młodych zawodników, trenujących w dziesięciu grupach młodzieżowych reprezentujących żółto-biało-niebieskie barwy.

fot: Łomża Vive Kielce

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group