Igor Karacić ma kontuzję. Walczy z czasem przed mistrzostwami świata

30-12-2020 18:07,
Wiktor Chrabąszcz

Selekcjoner reprezentacji Chorwacji w piłce ręcznej Lino Červar ogłosił listę zawodników powołanych na drugi etap przygotowań do mistrzostw świata, które odbędą się w dniach 13-31 stycznia w Egipcie. W gronie 21 powołanych brakuję jednak Igora Karacicia, który zmaga się z urazem kości łonowej.

32-latek wciąż ma jednak szansę na wyjazd do Egiptu, o ile upora się z urazem. Znajduje się w szerokiej kadrze swojej reprezentacji na Mundial.

- Od miesiąca zmagam się z urazem kości łonowej. W porozumieniu z drużyną narodową i klubem uniknęliśmy operacji, ponieważ chcę zagrać z całych sił na mistrzostwach. Obecnie jestem w Mostarze z moimi trenerami i fizjoterapeutami i robimy wszystko, aby przyspieszyć mój powrót do zdrowia. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to w Egipcie będę do dyspozycji trenera – tłumaczy Karacić, cytowany przez oficjalną stronę chorwackiej federacji.

Chorwaci rozpoczną zgrupowanie 1 stycznia o godzinie 8:30. Po spotkaniu udadzą się do Porceu gdzie w ramach przygotowań rozegrają dwa mecze EHF EURO Cup z Hiszpanią (5 i 9 stycznia). Na mistrzostwach świata w Egipcie zagrają w grupie C z Katarem, Japonią i Angolą.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group