Podwójne uderzenie w panującego mistrza. Vardar znów ograny!

25-11-2020 22:13,
Redakcja

Szczypiorniści Łomża VIVE Kielce bez litości dla macedońskiego rywala. Zawodnicy prowadzenia przez Tałanta Dujszebajewa pokonali na własnym terenie Vardar 36:29. Gospodarze spory zapas wypracowali sobie jeszcze w ciągu pierwszej odsłony (18:12). Zawodnikiem meczu wybrano Arkadiusza Moryto.

Już przed meczem wiadomo było, że nie zobaczymy w akcji Igora Karacicia i Sigvaldiego Gudjonssona. Za to w meczu zagrał Cezary Surgiel. W bramce Andreasa Wolffa zastąpił ponadto Mateusz Kornecki. Z kolei rywale zjawili się w identycznym składzie, co w ubiegły czwartek.

Jednak początek dla kieleckiego klubu nie był łatwy. Mistrzowie Polski po raz pierwszy prowadzenie objęli dopiero po niespełna 15 minutach. Między 18. a 23. minutą kielczanie zanotowali pięć trafień bez odpowiedzi rywali (15:10). Bezbłędny z rzutów karnych oraz w kontratakach był Arkadiusz Moryto, który tylko w trakcie pierwszego pół godziny trafił aż siedem razy. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 18:12.

W drugiej połowie kielczanie zdołali przewagę utrzymać, choć nie obyło się bez problemów. Przypomnijmy, że do 41 minuty starcia różnica bramek stopniała do czterech. Dalej życie Vardarowi uprzykrzał w bramce Kornecki, w ataku każdą piłkę na trafienie zamieniał Nicolas Tournat, jak zawsze groźny był Alex Dujshebaev.

Wobec pokaźnej zaliczki na parkiecie pojawili się także Cezary Surgiel oraz Michał Olejniczak. W ofensywie szansę dostał Tomasz Gębala. Gospodarze kompletu punktów nie dali sobie wydrzeć z rąk. Podopiecznie Tałanta Dujszebajewa ostatecznie pokonali Vardar 36:29.

Łomża Vive Kielce - HC Vardar 1961 36:29 (18:12)

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Wolff - Vujović, Olejniczak 2, Sićko 2, A. Dujshebaev 7, Tournat 5, Lijewski 1, Kulesh 2, Moryto 7, Surgiel, Fernandez 2, D. Dujshebaev 1, Gębala 4, Karalek 3

HC Vardar 1961: Cantegrel, Ristovski - Walczak 1, Stoilov 4, Dimitrioski, Georgievski, Dissinger 4, Jotić 6, Kalarash 1, Gadza 1, Cupić 4, Taleski, Dibirov 7, Vuijn 1, Vekić, Mishevski

Cygan2020-11-25 22:22:25
BRAWO.
GRATULACJE PANOWIE
super2020-11-26 00:06:36
Brawo młodzi zawodnicy, najlepsze, że cały zespół grał super, młodzi też, że nie ma co mecz jednego co rzuca 10 bramek tylko w większości bramki rozdzielają się na wszystkich, także młodych, fajne zawody Olejniczak, Tomek, Mateusz, Sićko trochę szkoda Vujo bo 3 x rzucał i nie wpadło ale on już udowadniał że jest solidnym zmiennikiem Alexa
Skalar2020-11-26 00:33:47
Gratulacje Panowie! Cały zespół zagrał bardzo fajnie. Miło było oglądać radosny i taki lekki handball. Fajnie prezentuje się młodzież. A bramka Arka Moryty rzucona za plecami spokojnie będzie w TOP5 kolejki, o ile nie będzie nr 1.
Zenek2020-11-26 05:17:00
Fajnie chłopcy przeklinali w TVi
Grzegorz2020-11-26 07:34:19
Wałacha zastąpił Kornecki w bramce.... expert podsumował.
Kibic2020-11-26 07:53:33
Gratulacje dla calej druzyny !!!

To byl pokaz promocji przez sport
:):)2020-11-26 09:16:20
Promocja przez sport dla włodarzy kielc wyceniona została na cały przyszły rok na kwotę około 700-900 tyś zł :):):)
Ludzie za wczorajszy jeden mecz miasto powinno taką kwotę dać a nie na cały sezon!!!!!!!!!!!!
BRAWO i GRATKI2020-11-26 11:57:24
A już się bałem, że Kornecki nie uciągnie tego meczu i będzie firanką. Na szczęście się pomyliłem.
Szczelan obrona2020-11-26 17:41:01
dobra obrona, Gębala co raz pewniejszy, trzymał tego grubego Stoiłowa z góry go nakrywał, gdzie inni nie mogą go objąć. Jeszcze niech złapie pewności z drugiej linii i Władkiem będą bombardować na przemian.