Łomża Vive Kielce pokonała pewnie osłabioną Gwardię. I jest liderem

17-10-2020 16:05,
Redakcja

Pewne i okazałe zwycięstwo odniosła z Gwardią Opole Łomża Vive Kielce. Mistrzowie Polski bez większych problemów pokonali rywali 39:24 i zameldowali się na fotelu lidera PGNiG Superligi.

"Gwardziści" przyjechali do Kielc w zaledwie dwunastoosobowym składzie, w którym znalazło się aż trzech bramkarzy. W poprzednim tygodniu zostali mocno przetrzebieni przez wirusa i przebywali na kwarantannie. To dało się im we znaki w meczu z mistrzami Polski. Kielczanie zagrali bez kontuzjowanych Haukura Thrastarssona i Michała Olejniczaka oraz odpoczywających: Igora Karacicia, Alexa Dujshebaeva, Andreasa Wolffa.

Początek meczu był wyrównany. Wynik otworzył Krzysztof Lijewski, a 12. minuty utrzymywał się rezultat remisowy. Gwardia wyszła nawet na jednobramkowe prowadzenie, ale potem serię bramek zdobyli kielczanie, którzy szybko zbudowali przewagę 10:6.

Świetny okres gry pomiędzy 20, a 21. minutą sprawił, że po pięciu kolejnych bramkach z rzędu kielczanie schodzili na przerwę przy prowadzeniu 18:12.

W drugiej połowie mistrzowie Polski pewnie kontrolowali już wynik spotkania. Najskuteczniejszy w Łomży Vive Kielce Branko Vujović zdobył siedem bramek. W okazałym zwycięstwie pomogli też bramkarze. Mateusz Kornecki bronił z 43% skuteczności i sam zdobył także jedną bramkę. Gorszy nie był Miłosz Wałach, którego statystyka zatrzymała się na 37% skutecznych obron. Goście kończyli mecz bez Michała Majewskiego, który po gradacji kar otrzymał czerwoną kartkę.

Łomża Vive Kielce wygrała pewnie całe spotkanie 39:24. Rezultat golem z karnego przypieczętował Arciom Karaliok. Dzięki tej wygranej kielczanie zameldowali się na fotelu lidera PGNiG Superligi. 

W najbliższym spotkaniu kielczanie zagrają w Lidze Mistrzów z Paris Saint Germain. Ten mecz w czwartek o godz. 20:45.

Łomża Vive Kielce - Gwardia Opole 39:24 (18:12)

Łomża Vive: Kornecki 1, Wałach – Vujović 7, Sićko 4, Tournat 1, Lijewski 3, Moryto 5, Surgiel, Fernandez Perez 4, Kaczor 1, D. Dujshebaev, Gębala 6, Karaliok 3, Gudjonsson 4

Gwardia: Lellek, Malcher, Balcerek – Sosna 2, Fabianowicz 3, Zarzycki 3, Jankowski 1, Mauer 5, Milewski 2, Działakiewicz 3, Kucharzyk 2, Kowalski 3

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group