Znaleźć się w takim gronie to niesamowite szczęście, honor i wyróżnienie

08-10-2020 11:27,
Michał Gajos

Filip Zdziech – warto zapamiętać to nazwisko. 19-letni szczypiornista został doceniony w plebiscycie „Nadzieje Kielc”, w którym został nagrodzony statuetką - podobnie jak dziewięciu innych zdolnych nastolatków z regionu. – Znaleźć się w takim gronie to niesamowite szczęście, honor i wyróżnienie. – mówi 19-latek. 

Za nim przybliżymy sylwetkę wychowanka Łomży Vive Kielce, kilka słów o samej uroczystości. Odbywa się ona od 1996 roku pod patronatem Miasta Kielce. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia mogą być młodzi, utalentowani kielczanie, którzy osiągają, bądź osiągnęli sukcesy w dziedzinie nauki, kultury, sportu czy działalności społecznej. Jedno z powyższych kryteriów spełnił bohater tekstu. Oprócz niego pamiątkową statuetkę odebrało jeszcze dwóch sportowców, piłkarz Iwo Kaczmarski oraz trójboista Mateusz Szymkiewicz.

Filip Zdziech urodził się w marcu 2001 roku. Obecnie jest zawodnikiem AZS UJK Kielce, do którego przeniósł się na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z drużyny Łomży Vive Kielce. – Zostałem wypożyczony z drużyny Łomży Vive Kielce do AZS UJK na dwa lata i rozwijam się teraz na niższym szczeblu rozgrywek. Poza tym jestem u siebie, w swoim mieście i ze swoimi ludźmi, to dla mnie bardzo ważne - zdradza.

19-latek zadebiutował już w pierwszej drużynie mistrzowskiej ekipy z poprzedniego sezonu. Miało to miejsce 22 lutego 2020 roku w starciu z MMTS Kwidzyń, a młody zawodnik ustalił wynik spotkania zdobywając premierową bramkę w PGNiG Superlidze. Dziś wierzy, że po dwóch latach wróci do macierzystego klubu i będzie stanowił jego ważną część. – Dołożę wszelkich starań na każdej płaszczyźnie, aby mój powrót do Łomży Vive stał się faktem. Skoro raz się udało, zadebiutowałem, to wiem, że ciągle jest szansa, żeby to powtórzyć. Niestety… czas pokaże, za dwa lata będziemy mądrzejsi – przekonuje laureat nagrody „Nadzieje Kielc”.

Nastolatek wiąże nadzieje z przyszłością w stolicy naszego województwa. – Bardzo chciałbym kontynuować swoją karierę w Kielcach. Od najmłodszych lat grałem w VIVE i bardzo związałem się tym klubem. Reszta laureatów ma znacznie wyższe cele niż pozwala nasze miasto, jednak w moim przypadku to idealne miejsce, gdzie mógłbym się spełniać, ponieważ mamy jeden z największych klubów na świecie – kwituje. 

19-latek ma na swoim koncie III miejsce w mistrzostwach Polski 2017/2018 w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych oraz III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski 2019/2020 w Piłce Ręcznej Juniorów. W kampanii 2017/2018 został wybrany najlepszym zawodnikiem na pozycji obrotowego podczas Final Four Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, a podczas turnieju Mistrzostw Polski Juniorów w czerwcu 2020 roku najlepszym zawodnikiem drużyny VIVE. 

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group