Koszmarny uraz Thrastarsona. Islandczyk 9 miesięcy nie zagra w piłkę ręczną

06-10-2020 10:29,
Redakcja

Pierwsze diagnozy wykluczyły najgorszy scenariusz. Po dokładnych badaniach okazało się jednak, że uraz Haukura Thrastarsona, jakiego Islandczyk nabawił się podczas meczu Ligi Mistrzów z Elverum, jest bardzo poważny. Konieczna będzie operacja i bardzo długa rehabilitacja. 

Rozgrywający Łomża Vive Kielce doznał złożonego urazu kolana – zerwane jest więzadło krzyżowe przednie, pęknięta łąkotka oraz uszkodzona chrząstka stawowa. Zawodnik przeszedł badania w Kielcach, a ich wyniki konsultowane były przez lekarzy klubowych i zagranicznych.

- Uraz jest bardzo złożony. Uszkodzone są zarówno więzadło, jak i łąkotka przednia oraz poboczna oraz chrząstka. By przedłużyć żywotność stawu, podjęta zostanie próba zszycia łąkotki. Wkrótce Haki przejdzie operację – informuje klubowy fizjoterapeuta, Tomasz Mgłosiek.

- Haki jest młodym zawodnikiem, więc powinien się szybko regenerować – podsumowuje Tomasz Mgłosiek. Przewidywany czas rekonwalescencji to 9 miesięcy. 

Thrastarson trafił do Kielc w lipcu tego roku i jest to już jego drugi uraz w kieleckim zespole. Pierwsze terningi opuścił z powodu złamanej nogi. W meczu z Elverum, który okupił urazem kolana, zdobył swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów.

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

Bolek2020-10-06 18:47:23
Zawodnik szklanka. Szkoda.
c2020-10-07 12:11:46
Bartek Bis w jego wieku też zerwał więzadła jak tysiące innych młodych ludzi i nie pisałeś o nim , że jest ze szkła. W tym przypadku możliwą przyczyną jest zbyt późne wejście z pełnym obciążeniem treningowym w sezon. Z powodu złamania . A okoliczności w jakich powstało złamanie w stopie nikt z nas nie zna. Może zwykły pech. Grając w Islandii nie odnosił jakiś częstych urazów.

Projekt i wykonanie: CK Media Group