Młodzi i rodzice chcą rozbudowy Skateparku i budowy toru rowerowego pumptrack

01-10-2020 01:24,
Redakcja

Młodzi kielczanie i ich rodzice od lat zabiegają o rozbudowę skateparku przy ulicy Krakowskiej. W tym roku projekt może zostać sfinansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wystarczy... zagłosować! Kielecki skatepark jest zbyt mały - widać to prawie codziennie. Zbyt małą przestrzeń jest po prostu niebezpieczna. W inicjatywę zaangażowała się grupa Wyrolkowani - to pasjonaci rolek.

Niemalże codziennie całe rodziny spotykają się, żeby wspólnie jeździć na rolkach. "To nasza pasja i święty sposób na spędzanie czasu. Zapraszamy wszystkich do trenowania z nami" mówi Magda z Wyrolkowanych.

- Jeżdżę na hulajnodze wyczynowej, która jest co raz bardziej popularna. Mimo, że na początku jest najprościej nauczyć się na niej śmigać, późniejsze ewolucje są co raz bardziej wymagające technicznie. Wymagają większych prędkości, wyższych lotów, a co za tym idzie też więcej miejsca kiedy na przykład robię salto -  mówi jeden z młodych sportowców trenujących na kieleckim skateparku, Filip Cieślik. 

- Każdy, kto jeździ na bmxie, deskorolce, rolkach czy hulajnodze na skateparku chciał by się czuć bezpiecznie. Niestety, teraz rozwijanie naszych ekstremalnych pasji na obecnym skateparku jest prawie niemożliwe. Często nasz skatepark jest totalnie nieprzejezdny - dodaje. 

- Chcielibyśmy mieć miejsce w Kielcach gdzie będziemy mogli trenować i się rozwijać.  Trenujemy bo to nasza pasja! Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszego projektu - zaznacza Wiktor Makówka.

Oprócz rozbudowy skateparku projekt zakłada budowę toru rowerowego pumptrack przy stadionie lekkoatletycznym MOSiR. Tor rowerowy to świetna atrakcja dla młodych. Kielce mają obecne infrastrukturę o wiele gorszą niż np.: Wąchock czy Busko Zdrój.

Projekt popiera m.in. radny Michał Braun. - Młodzi ludzie chcą wyjść z domu, oderwać się od komórki i komputera, ale potrzebują przestrzeni żeby ciekawie spędzić czas. Skatepark i pumptrack to magnesy na młodych. Kielce jako stolica województwa powinna świecić przykładem w dziedzinie zapewniania przestrzeni do aktywności młodych. Proszę o głosy na projekt DI038. 

Fot. Michał Kędzierski 

Wasze komentarze

Tom2020-10-01 21:04:14
Każdy tak by zrobił????

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group