AZS UJK Kielce wygrał w derbach z Wisłą Sandomierz

27-09-2020 08:46,
Redakcja

Szczypiorniści AZS UJK Kielce pokonali w derbach regionu w 2. kolejce I ligi Wisłę Sandomierz 27:23. O ich wygranej zdecydowała końcówka spotkania. To pierwsze zwycięstwo "Akademików" w nowym sezonie.

W pierwszej kolejce piłkarze ręczni AZS UJK okazali się minimalnie słabsi od Padwy Zamość, z którą przegrali dopiero po rzutach karnych. W sobotę sięgnęli po pierwszą wygraną, a derby województwa od samego początku były bardzo zacięte. Ze względów bezpieczeństwa nie obejrzeli ich niestety kibice. 

Kielczanie zbudowali małą przewagę w pierwszej połowie, schodząc na przerwę przy wyniku 15:13. W drugiej połowie Wisła zdobyła dwie szybkie bramki i wyrównała (15:15). Mocno się jednak osłabiła, bo w 38. minucie czerwoną kartkę zobaczył Tomasz Cupisz, który był najskuteczniejszym zawodnikiem Wisły w tym spotkaniu. Zdobył siedem bramek, ale sandomierzanie musieli grać w końcówce już bez niego. 

To wykorzystali gospodarze. AZS UJK przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w samej końcówce, wygrywając cały mecz 27:23. Najwięcej bramek dla AZS UJK Kielce zdobyli Daniel Goliszewki i Piotr Gasin - po sześć.

Za tydzień AZS UJK Kielce zagra w Ostrowcu Św. z KSZO, a Wisła podejmie w swojej hali SMS ZPRP Kielce.

AZS UJK Kielce - Wisła Sandomierz 27:23 (15:13)

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group