Dobór właściwych okularów to podstawa

01-09-2020 11:59,
Redakcja

Problemy ze wzrokiem dotykają coraz więcej młodych osób. Większa liczba ekranów, masa bodźców świetlnych i zmęczenie sprawiają, że konieczność założenia okularów może pojawiać się wcześniej i częściej. Firmy optyczne prześcigają się w coraz to nowszych technologiach chroniących nasz najważniejszy zmysł jakim jest wzrok.

Gdy już zajdzie potrzeba noszenia okularów, pojawia się podstawowe pytanie - jak dobrać odpowiednią oprawkę dla dzieci, czym się kierować?

Jest kilka podstawowych czynników, które należy brać pod uwagę. Bardzo istotnym elementem w doborze oprawek jest ich rozmiar oraz wielkość tarczy tak, aby oprawka leżała swobodnie nie uciskając skroni przy całodziennym użytkowaniu. Dobrze dobrana oprawka nie powinna się zsuwać z nosa, jej zauszniki nie powinny być za długie, a wielkość tarczy musi zostać tak dobrana, aby oko mieściło się w środku tarczy.

Najważniejszym i bardzo istotnym elementem jest to, czy podoba się dziecku. I niech mierzy tyle oprawek, ile mu się spodoba! Bardzo ważne jest dla nas, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo i wyjątkowo.

A soczewki?

Przede wszystkim, muszą być one bezpieczne, lekkie i odporne na uszkodzenia - przecież znamy swoje pociechy. Dedykowanym materiałem na soczewki organiczne, bo o takich mowa, jest Airwear, tzw. poliwęglan. Aby dodatkowo wzmocnić soczewkę na uszkodzenia typu zarysowania, soczewka powinna posiadać min. utwardzenie. Kiedy nasze kochane pociechy korzystają z komputerów, tabletów,  a także czytają ich ulubione książki, w tym przypadku wskazane są soczewki z powłoką antyrefleksyjną, która poprawi ich komfort widzenia, a oczy wtedy nie będą zmęczone, czy nawet zaczerwienione.

Najważniejsze to otrzymać pomoc

W celu zakupu okularów korekcyjnych, zapraszamy do naszych salonów Klank Optyk Kids, dedykowanych specjalnie dla naszych najmłodszych, zawsze uśmiechniętych ?? klientów. 

W naszych salonach mają Państwo do dyspozycji wyspecjalizowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem w branży optycznej. Nasze indywidualne podejście do naszych miłych klientów pozwala na idealne dopasowanie rozwiązań dobranych najlepiej do ich stylu życia.

Staramy się sprostać oczekiwaniom każdej osoby odwiedzającej nasze salony, dlatego dokładamy jak najwięcej starań, aby rozwiązania zaproponowane naszym klientom były jak najbardziej indywidualne, a wręcz szyte na miarę!

Innowacyjność pozwalam nam  na dokładne spersonalizowanie produktu dla Państwa. To wszystko dzięki urządzeniu VisioOffice X.

Każdy zadowolony klient jest naszym wspólnym sukcesem. Daje nam to wiele wspaniałych doświadczeń oraz buduje wzajemne zaufanie.

W salonie Klank Optyk Kids przyjmuje Pani doktor Magdalena Czerwińska – specjalista okulistyki dziecięcej. Lekarz z wieloletnim doświadczeniem i pasją. Specjalizuje się w leczeniu dzieci oraz dorosłych. Przyjmuje w naszym gabinecie dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i środy.

Zapisy pod numerem telefonu 530 805 238. Gabinet został wyposażony w profesjonalny sprzęt potrzebny do szczegółowej analizy narządu wzrokowego.

W naszej ofercie znajdą Państwo odpowiednie soczewki z powłoką chroniącą oczka naszych najmłodszych pacjentów. W zależności od całodziennego funkcjonowania i indywidualnych potrzeb jesteśmy  w stanie dobrać odpowiednie soczewki.

Należy pamiętać, że każde z urządzeń cyfrowych emituje ogromną ilość szkodliwego światła UV, które może spowodować choroby, bądź uszkodzenia siatkówki. Regularne badanie wzroku to podstawa - nie tylko dla naszego komfortu, ale też zdrowia. 

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group