Katarzyna Furmanek zakończyła udany sezon

12-09-2020 09:50,
KIG

Katarzyna Furmanek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zakończyła zmagania w krótkim, ale niezwykle udanym dla niej sezonie 2020. Podczas piątkowych zawodów w Poznaniu zajęła drugie miejsce z wynikiem 71.63. 

24-latka po raz kolejny nie miała problemów z przekraczaniem 70 metra. Zrobiła to pięć razy, przy jednej spalonej próbie. Najlepszy wynik osiągnęła w pierwszym rzucie. 

Zmagania w Poznań Athletics Grand Prix wygrała Malwina Kopron, która osiągnęła  72.48. Podium uzupełniła Iryna Klymets z Ukrainy (70.40). 

Kolejne dobre zawody zanotowała druga z reprezentantek KKL – Marika Kaczmarek, która rzuciła 66.12, co jest jej drugim najlepszym wynikiem w karierze. 

Dla Katarzyny Furmanek był to ostatni występ w sezonie 2020, który był dla niej niezwykle udany. Pod koniec czerwca po raz pierwszy w karierze przerzuciła granicę 70 metra, po czym zaczęła robić to regularnie. Ustanowiła świetny rekord życiowy, który wynosi 73.61. Pod koniec sierpnia we Włocławku wywalczyła mistrzostwo Polski. 

Kielczankę czeka teraz urlop, a już w październiku rozpocznie przygotowania do kolejnego, olimpijskiego sezonu. Jej celem na pierwszą część roku będzie jak najszybsze przerzucenie 72.50, czyli minimum na igrzyska w Tokio. Kwalifikacje na najważniejszą sportową imprezę są zamrożone do 30 listopada.  

fot. Tomasz Wieczorek

Projekt i wykonanie: CK Media Group