Po raz XII zagrali dla Szczepana Różyckiego. "Ta atmosfera jest wyjątkowa"

25-08-2020 12:55,
Michał Gajos

W Niedzielę 23 sierpnia odbył się XII Memoriał Szczepana Różyckiego. Aby rywalizować i przede wszystkim uczcić pamięć tragicznie zmarłego „Szczepcia”, w Kieleckim Centrum Bilardowym stawiło się 76 uczestników, co jest najlepszym wynikiem ostatnich lat. – Jesteśmy zaskoczeni, cieszy nas tak duża frekwencja – przyznaje Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego, Grzegorz Kędzierski. Okazała liczba zawodników poszła w parze z bardzo wysokim poziomem zawodów, które wygrał reprezentant kieleckiego Nosanu, Bartosz Rozwadowski.

Niedzielny memoriał rozpoczął się od oficjalnej ceremonii, w której brali udział m.in. zastępca Prezydenta Miasta Kielce, a także patron zawodów – Marcin Różycki i Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego Grzegorz Kędzierski. Gośćmi turnieju byli również Państwo Różyccy, rodzice Szczepana.

Na liczbę 76 uczestników złożyli się zawodnicy z całej Polski. W tym czołówka kadry juniorów, na czele z medalistami Mistrzostw Europy, zawodnicy Bilardowej Ekstraklasy czy Mistrzowie Polski. Rywalizacja trwała blisko 15 godzin. Najlepszą ósemkę wyłoniono dopiero na przełomie niedzieli i poniedziałku.

Pomimo licznego grona rywalizujących z całego kraju, czołowe lokaty klasyfikacji końcowej zajęli zawodnicy z naszego regionu. Triumfował Bartosz Rozwadowski (Nosan Kielce), pokonując 6:2 Kamila Spicha (Green Club Gdańsk). Najlepszą czwórkę uzupełnili Michał Turkowski i Sebastian Batkowski (obaj Nosan). – Nie wykazaliśmy się gościnnością, pierwsze lokaty były zdominowane przez naszych zawodników. Okazaliśmy się nienajlepszymi gospodarzami – żartuje Grzegorz Kędzierski.

Piąte miejsce – podobnie jak Piotr Likowski, Szymon Duda, Szymon Błażej – zajął Robert Pasternak. W ten sposób umocnił się na pozycji lidera Rankingu 2020.

fot: Nosan Kielce

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group