Łomża Vive Kielce na piasku pośród skał. Zagra "pokazówkę" na koniec festiwalu

23-08-2020 14:35,
Mateusz Kaleta

Pokazowy mecz z udziałem najlepszych zawodników siatkówki plażowej w strugach deszczu zwieńczył drugi dzień RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych, jaki rozgrywany jest na kieleckiej Kadzielni. W niedzielę, na zakończenie wydarzenia, czeka natomiast gratka dla kibiców szczypiorniaka. "Pokazówkę" na piasku zagrają zawodnicy Łomża Vive Kielce.

W sobotę kielecka Kadzielnia gościła zawodników i zawodniczki, którzy rywalizowali w deblu w tenisie plażowym. W niedzielę toczy się natomiast rywalizacja w grze indywidualnej.

Gry nie ułatwiła pogoda. To właśnie w ulewę przyszło zagrać w sobotni wieczór pokazowe spotkanie w siatkówce plażowej. Polska czołowa para: Jędrzej Brożyniak - Piotr Janiak pokonała 2:0 duet Leo Williams (RPA) - Robert Kufa (Czechy).

Niedziela zwieńczy trzydniowy RK Studio Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych. Ok. godz. 20:00 na piasek wybiegną zawodnicy Łomża Vive Kielce.

- Nasz zespół, podzielony na dwie drużyny, zagra w piłkę ręczną i pewnie też trochę w piłkę nożną. Szczypiorniści lubią czasami odejść od swojej dyscypliny. Zachęcamy kibiców, aby poogladali nas w niedzielę akcji, ale nie będziemy zapraszać ich do bliskiego kontaktu i interakcji z zawodnikami - mówi Paweł Papaj, klubowy dyrektor ds. Marketingu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Partnerami wydarzenia są Miasto Kielce i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Ambasadorami imprezy są mistrzyni świata w tenisie plażowym Aleksandra Adamska i oraz mistrz świata i Europy w siatkówce, Paweł Zagumny.

fot: Maciej Urban

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group