Ekipa trenera Miniszewskiego nie zwalnia tempa

11-08-2020 15:02,
Redakcja

Zawodnicy Akademii Muay Thai Kielce zaprezentowali w sobotę swoje umiejętności w ringu po raz pierwszy od czasów marcowej pandemii. W ramach II edycji Sparingowej Ligi Bokserskiej w Krakowie stoczyli 5 pojedynków.

Niekwestionowaną zwyciężczynią była Magdalena Ślusarz, która stoczyła 2 walki. Pierwszą wygrała w 1 rundzie, drugą walkę wygrała na punkty z przeciwniczką cięższą od siebie aż 9 kg!

Jakub Rychlak stoczył pierwszą walkę bardzo wyrównaną, z mocnym zawodnikiem. Był to jego debiut w formule K1. Przegrał na punkty, ale jego walka została uznana za najlepszą walkę turnieju. Drugi pojedynek w formule K1 został stoczony z przeciwnikiem o 7 kg cięższym. Mimo to konkurent zawodnika był dwukrotnie liczony przez sędziego, zawodnik Akademii zaliczył pewne punktowe zwycięstwo.

Oskar Jabłoński wygrywał swoją walkę i jego przeciwnik był mocno rozbity. Niestety górę wzięły nawyki z formuły Muay Thai. Uderzenia kolanami nie są dozwolone w formule K1, sędzia musiał go zdyskwalifikować po pojawieniu się rozcięcia na głowie przeciwnika.

W ocenie trenera Akademii, Bartłomieja Miniszewskiego, sierpniowy start jego podopiecznych zalicza do bardzo udanych. - Sytuacja związana z pandemią COVID-19 zaburzyła normalny rytm zawodów w całej Polsce ale jak widać, naszym zawodnikom udało się utrzymać formę i technikę na bardzo dobrym poziomie. Kalendarz zawodów w IV kwartale roku mamy już wypełniony, nie mamy więc zamiaru zwalniać tempa – dodaje - mówi trener Akademii Muay Thai Kielce.

fot: Jan Bandura (Agencja Pineapple Media)

Projekt i wykonanie: CK Media Group