Olejniczak nowym... skarbnikiem PGE Kielce. Numer nie wywołuje na nim presji

28-07-2020 16:06,
Michał Gajos

Michał Olejniczak to jeden z nowych nabytków PGE Kielce. 19-latek jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Polsce, więc kielczanie wiążą z nim duże nadzieje. - Jestem nastawiony na ciężką pracę - przekonuje środkowy rozgrywający. 

- Jako jeden z młodszych w zespole mam oczywiście swoje obowiązki. Piłek co prawda nosić nie muszę, ale aktualnie jestem... skarbnikiem drużyny - przyznaje. 

Gorzowianin swój fach będzie szlifował u boku między innymi Igora Karacicia. – Będę się starał nauczyć od Igora jak najwięcej. Uważam, że jest on bardzo dobrym nauczycielem – przyznaje. Rozgrywający stanie przed nie lada wyzwaniem, bo w walce o pierwszy plac będzie miał aż trzech oponentów. – Myślę, że szanse na boisku będą. Trener Talant mówił, że każdy z nas ją dostanie – przyznaje nowy zawodnik PGE Kielce.

19-latek założy żółto-biało-niebieską koszulkę z numerem 5. Tą samą, jaką w przeszłości nosiły legendy klubu: Jurecki, Nowakowski, Zydroń. – Ten numer nie będzie wywoływał na mnie żadnej presji. Numer jak numer, piątka zawsze będzie mi bliska – mówi młody zawodnik. Wcześniej z tym samym występował w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.

Olejniczak powoli poznaje miasto i aklimatyzuje się w Kielcach. Pomaga mu w tym jego rówieśnik, Miłosz Wałach. – Miłosz już mi przedstawił troszeczkę miast. Pozwiedzaliśmy – kwituje nowy zawodnik PGE Kielce.

fot: Mateusz Kaleta

 

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group