PGE Kielce po pierwszym treningu! Rekordowa kadra, ale jedna kontuzja

23-07-2020 20:08,
Mateusz Kaleta

W czwartek przygotowania do nowego sezonu rozpoczął zespół PGE Kielce. W Hali Legionów pojawiła się rekordowa, aż dwudziestoosobowa kadra. Byli również nowi zawodnicy.

Kielczanie rano przeszli badania medyczne, a po południu stawili się na pierwszym treningu. Z rekordowej, aż 20-osobowej kadry, nie trenował tylko jeden zawdonik - nowy środkowy rozgrywający Haukur Thrastarson. Oprócz niego, pod okiem Talanta Dujszebajewa ćwiczyli również inni nowi gracze: obrotowi: Nicolas Tournat i Sebastian Kaczor, prawoskrzydłowy Sighvaldi Gudjonsson, środkowy rozgrywający Michał Olejniczak i lewy rozgrywający Szymon Sićko. Na pierwszy trening po długiej przerwie spowodowanej kontuzją wybiegł też Tomasz Gębala.

Kielczanie już pierwszego dnia przygotowań ćwiczyli z piłkami. Był to ich pierwszy trening od kwietnia, kiedy podjęto decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu Ligi Mistrzów.

- Wszyscy wyglądają bardzo dobrze. Musimy mieć zimną głowę i trzymać spokój, bo ponad cztery miesiące nie trenowaliśmy razem na parkiecie. Wiem od innych trenerów, że w innych zespołach już są kontuzje. Musimy zrobić wszystko, żeby się ich nie nabawić - mówił Talant Dujszebajew.

PGE Kielce czeka intensywny okres przygotowawczy, który rozpocznie się treningami na własnych obiektach. Mistrzowie Polski będą ćwiczyć codziennie, oprócz niedzieli. Pierwszy sparing rozegrają 8 sierpnia w Kielcach z Energą MKS Kalisz. To spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. Łącznie kielczanie zagrają w trakcie przygotowań dziewięć sparingów.

fot: Mateusz Kaleta

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group