Lijewski z czteroletnim kontraktem! Jeszcze rok na boisku, potem na ławce

22-07-2020 14:13,
Mateusz Kaleta

Krzysztof Lijewski podpisał nowy, czteroletni kontrakt z zespołem PGE Kielce! W najbliższym sezonie 37-latek będzie łączył grę w piłkę ręczną z pracą drugiego trenera, a potem przez kolejne trzy lata skupi się już wyłącznie na trenerce. 

Krzysztof Lijewski z zespołem PGE Kielce związany jest od sezonu 2012/13 i po odejściu Mateusza Jachlewskiego pozostaje zawodnikiem o najdłuższym stażu w ekipie Mistrzów Polski. Po odejściu Urosa Zormana dużo mówiło się o tym, że jego zastępcą zostanie właśnie "Lijek". W środę zawodnik porozumiał się z klubem w sprawie nowego kontraktu.

Bardzo się cieszę z takiego obrotu spraw – cieszy się na łamach klubowej strony Prezes Bertus Servaas – Krzysztof Lijewski to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników naszej drużyny, który stanowi jego wielką wartość. Jestem szczęśliwy, że w najbliższym sezonie wciąż będzie wspierał kolegów na parkiecie, a jednocześnie uczył się trenerskiego fachu pod okiem Talanta Dujshebaeva. Takie połączenie przyniesie wiele korzyści zarówno samemu Lijkowi jak i całego zespołowi.

Lijewski w nowej roli zacznie pracę już w czwartek. Wtedy PGE Kielce wybiegnie na pierwszy trening przed sezonem 2020/21. Początek o godz. 17.

fot: Patryk Ptak

 

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group