Wisła Sandomierz jak PGE Kielce. Zorganizowała zrzutkę na licencję

20-07-2020 09:48,
Filip Salva

Wisła Sandomierz wywalczyła awans do I ligi, ale jej gra na pierwszoligowych parkietach stanęła pod dużym znakiem zapytania. Klubowi brakuje środków na uzyskanie licencji. Klub z Sandomierza poszedł w ślady PGE Kielce i zorganizował zbiórkę, która ma na celu pomoc w walce o przyszłośc klubu.

- Nie poddajemy się bez walki i rozgrywamy kolejny bardzo ważny mecz, którego stawką jest zebranie odpowiednich środków finansowych. Dzięki nim nasz zespół będzie mógł występować na parkietach pierwszoligowych, a więc w bezpośrednim zapleczu Superligi Mężczyzn Piłki Ręcznej w Polsce – zaapelował do swoich kibiców klub. 

Zbiórka trwać będzie jeszcze przez 29 dni, a z potrzebnych 15 tysięcy złotych klub uzbierał dotychczas 8987 zł. Do końca roku klub na funkcjonowanie potrzebuje dodatkowo co najmniej 100 tys. zł. Miasto, do tej pory główny sponsor, z powodu problemów związanych z pandemią, nie jest w stanie zapewnić takich środków. Najprawdopodobniej klub zorganizuje jeszcze jedną zbiórkę do końca tego roku.

Jeśli Wisła uzbiera odpowiednią ilość funduszy na licencję wymaganą przez pierwszą ligę, będzie to dla niej powrót na ten szczebel po 20 latach. Rywalami Wiślaków na zapleczu Superligi będą:  MTS Chrzanów, AZS UJK Kielce, NLO SMS ZPRP Kielce, KSSPR Końskie, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, Olimpia MEDEX Piekary Śląskie, ORLEN UpStream Czuwaj Przemyśl, Zagłębie Sosnowiec, MKS Padwa Zamość, Viret CMC Zawiercie. 

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Spr2020-07-21 08:25:53
A gdzie link do zbiorki

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group