Kibice Korony Kielce chcą dymisji prezesa. Żegnali go białymi chusteczkami

19-07-2020 09:20,
Mateusz Kaleta

Mecz z ŁKS Łódź zapamiętamy przede wszystkim jako popis gry wychowanków Korony Kielce. Ale równie ciekawie, co na boisku, było na trybunach. Po raz pierwszy od dłuższego czasu zorganizowany doping na tym spotkaniu prowadził "Młyn", ale do ich okrzyków przyłączył się cały stadion. Kibice domagali się odejścia z klubu prezesa Krzysztofa Zająca, którego żegnali białymi chusteczkami.

Wszystko miało miejsce w drugiej połowie spotkania. Na "Młynie" zawisł transparent, wymierzony w osobę prezesa Korony. Były też inne - z napisami "ZającOut". Potem kibice domagali się jego odejścia, żegnając prezesa klubu białymi chusteczkami. Towarzyszyły temu wymowne okrzyki i przyśpiewki, domagające się jego rezygnacji. 

Było to pierwsze spotkanie, na którym kibce Korony dali upust swojemu niezadowoleniu. Wcześniej głośno domagali się dymisji prezesa Korony w mediach społecznościowych, wytykając wszystkie błędy szefa klubu. Fanów rozwścieczyła też wypowiedź prezesa, jakiej ten udzielił dla Canal+Sport. - Nikt z zewnątrz nie będzie mi mówił, co mam robić. Zostaję na stanowisku. To jest decyzja właścicieli - powiedział wtedy szef Korony.

Czy teraz ugnie się pod naciskiem trybun? Na poniedziałek zaplanowano Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy - bardzo ważne w kontekście przyszłości i dalszego funkcjonowania kieleckiego klubu.

fot: Maciej Urban

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

Busku-Zdrój współczuję2020-07-19 11:09:01
Szkoda, że bez konsekwencji wyszedł ten co zabetonował Kielce i wyniósł się do Buska-Zdrój. Znalazł kupca goło..pca! Niemiecki rolnik zaorał klub.
Wanda,co niemca nie chciała2020-07-19 11:12:06
Grabarze z Niemiec przy pomocy swoich łopat Zając i Lettieri uśmiercili ekstraklasę, a te gwoździe z siedmiu stron świata ,które sprowadzili (Janjić,Petrak,i inni ) tylko dobiły wieko trumny.
Informator2020-07-19 11:15:36
Prezes Zając przypomina wrzód z Platformy Obywatelskiej. Za cokolwiek się weźmie to zepsuje
@Informator2020-07-19 11:31:23
W sedno!
Sumek2020-07-19 12:31:39
Raczej pisiory zaco się wezmą to spiernicza jak stadnine koni w Janowie
@Wanda,co niemca nie chciała2020-07-19 12:56:30
Gra Żubrowskiego nie była lepsza....
@Informator2020-07-19 12:56:53
Raczej z PIS!
Obietnice milionów mieszkań i pojazdów elektrycznych tyle samo warte co PUCHARY KORONY!
Wasze komentarze2020-07-19 13:02:54
Spadamy z Ekstraklasy, ponieważ piłkarze nie grali.
Piłkarze nie grali, ponieważ nie dostawali pieniędzy na czas.
Pieniędzy nie dostawali na czas, ponieważ nie było dokapitalizowania.
Dokapitalizowania nie było, ponieważ obaj właściciele klubu nie mogli się w tej sprawie ze sobą dogadać.
Nie mogli się dogadać, ponieważ gdy większościowy udziałowiec chciał dokapitalizować klub, to mniejszościowy udziałowiec złożył zawiadomienie do prokuratury...
@Busku-Zdrój współczuję2020-07-19 13:06:05
Niemcy to ch,,,,
Wyobraź sobie jakby Betoniarz sprzedał Koronę Senegalczykom!
PUCHATY były by PO TRZECH miesiącach!
@Wasze komentarze2020-07-19 13:24:03
to mniejszościowy udziałowiec złożył zawiadomienie do prokuratury...
bo Lubawski sprzedał klub NIE TEJ firmie na którą wyraziła zgodę Rada Miasta
Może podaj autora GÓWNOBÓRZY na samym początku....
@Sumek2020-07-19 14:55:04
A Ty widzę albo ubek albo esbek albo tajny wspólpracownik jak mama waszego kandytata tewu justyna
Up2020-07-19 14:56:24
Prezesie trzymaj sie! Nie kibice a wlasciciel decyduje! Laskawcy wrocili? A gdzie byli dotad? Aaa no tak po raz kolejny sie obrazili hahaha
@Up2020-07-19 15:18:20
Łubu-dubu, łubu-dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu! Niech żyje nam!
Królik Out!!!2020-07-19 15:26:58
Zniszczył cały zespół, atmosferę i wszystko co mógł. Skur... odejdź! Twoje rządy =2 liga
kk2020-07-19 15:58:17
Panie Zając nie mnie oceniać czy masz odejść czy nie . Lecz myślę że po takim dramatycznym sezonie sam powinieneś podać się do dymisji . Dla Korony jesteś teraz balastem i piątym kołem u wozu . Przemyśl to i opuść Kielce w pokoju , tak zrobiłby prawdziwy Men .
wq2020-07-19 16:29:33
Czy to wina Zająca że nie chciało wam się chodzić na mecze, czy to jego wina że nie było dopingu na młynie gdy był potrzebny? Czy to jego wina że Niemcy nie dali kasy itd.. Ja też jestem za zmianą ale nie na hura musi być ktoś leszy. Jeśli Niemcy uznają że spadek to jego wina to go wywalą to ich pieniądze. Dla mnie Tak samo jak Niemcy zawinił Wenta z tą prokuraturą czy chlelibyście współpracować z kimś takim? I jakoś nie wszczęto postępowania! Ps Ciekawe ile wygrał w sądzie kamerzysta bo bo nic się nie chwali. Jak dla mnie plusem Zająca jest szkolenie młodzieży (klub wydaje ok 2 mil jak nigdy wcześniej), oraz że skoczył z kółkiem wzajemnej adoracji (nie było świętych krów np pracownicy mediów klubowych), minusem jest to że nie poradził sobie z atakami na klub - nie był zbyt medialny i najważniejsze spadł z ligi ja bym szukał kogoś innego, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma decyzje podejmą właściciele
@wq2020-07-19 20:14:29
100% racji. Gnojki z "młyna" powinni może wcześniej pogadać piłkarzami a nie tylko psioczyć na właścicieli bo co zwolnili lansowanego rzecznika czy kamerzystę? Chcieli dymisji GL i była. Potem jakoś nikt nie chciał dymisji Smyły a była. A potem się obraziły święte krowy. Jedyni "kibice" ze swoją jedyną słuszną racją. Napiszę/powtórzę co kiedyś napisano na forum ŁKSu Łódź po dymach pod naszym stadionem. Druga Łęczna kibicowska...i to wasz poziom...
@Królik Out!!!2020-07-19 20:22:30
Mam nadzieję, że Klub Korona wystosuje pismo do CKsport za pośrednictwem policji i Cię pozwie o obrażanie prezesa "kibicu za dychę"
@@informator2020-07-20 01:19:00
twoja mamusia TW?
informator2020-07-20 01:21:20
czajkotrzaskowski na prezesa Korony !! Przypłynie Wisłą do Kielc pancernikiem Gawron razem z trenerem bramkarzy Plichtą z Amber-Tusk . Ole!
drąg2020-07-20 01:22:28
@@wq

może solo psiaku?
7 grzechów głównych Królika2020-07-20 02:16:29
Pierwsze błędy Królika to że nie zaczął szukać trenera po meczu w Sosnowcu 4-1 ze spadkowiczem i za tydzień pamiętny pogrom z Wisłą 2-6 w Kielcach. To był dzwonek że trzeba zmieniać trenera bo ten projekt już się wypalił i będzie tylko gorzej. 5 porażek na wiosnę ,2 zw,
3 remisy i dolna ósemka. (Powód- odejście Cvija i postawienie na 10tce Janjicia i upieranie się że jest ok.)
Potwierdzeniem tego była runda finałowa całkowicie położona 4 porażki,
2 zw.1remis.
I tu powinien być nowy trener na nowy sezon 2019/2020 !!!!
Następny błąd to przedłużenie i podwyżka kontraktu z Gino przed terminem, że niby był taki rozchwytywany. Prezes nie czuł że to już zjazd w dół. Konsekwencje finansowe ciągnęły się jeszcze ok rok i kosztowały nas ponad milion złotych.
Następny błąd to jego osobiste transfery przed sezonem (dość szybkie) które kompletnie nie wypaliły : Djuranović,Żyro,Dziwniel,Tsimopulos,Lioli,Cecarić,Spike Gill, Theobalds, Kukić,Miletić,Zalazar,Papadopulos,
12 zawodników tj, 12 kontraktów po kilka tysięcy EURO i żaden nie był wzmocnieniem drużyny. Pieniądze wyrzucone w błoto. Trzeba było iść w jakość a nie w ilość, 3-4 dobrych by się zbilansowało.
Tylko Radin i Pacinda nadawali się do gry jako uzupełnienie.
Kolejny błąd Królika to pozbycie się lekką ręką przywódcy zespołu, motywatora i dobrego prawego obrońcy Rymaniaka, który w poprzednich latach robił grę i atmosferę.
Następny błąd to przekombinowany wymóg młodzieżowca, najpierw chcieli oszukać system stawiając do bramki młodziaka Sokoła, na pozycję gdzie doświadczenie jest kluczowe, a potem Spychałę (bez warunków) na prawej obronie. I dużo punktów straciliśmy na tych pozycjach.
Bramka i obrona musi być pancerna a młodego to się puszcza na skrzydło niech biega mało szkody zrobi. Okazuje się że taki Szelągowski mógł biegać po skrzydle.
Kolejny błąd prezia to jak się już zaczęła palić dupa to eksperymentalnie wyszukał trenera -amatora od wfu , bez obycia ekstraklasowego, bez charyzmy, i bez autorytetu wśród zawodników.
To nie mogło się udać, i było tylko stratą czasu a meczy było jeszcze dużo i dobry trener plus 3-4 transfery zimą mogły uratować ekstraklasę.
Na potwierdzenie tego że to był błąd były wyniki i poszukiwanie kolejnego trenera ratownika.
I tu już było widać że Prezes stracił rezon i panikarsko ściągnął pod kibiców Bartoszka(chichot historii) i Kiełba dla ratowania własnej skóry, tak aby porażka nie uderzała tylko w niego tylko aby się gniew rozłożył na innych.
Z tej zbieraniny z kończącymi się kontraktami i do tego z zaległościami płacowymi to już było ciężko coś ugrać, bo i gra była najsłabsza w lidze i wszyscy chcieli żeby Wisła się utrzymała.
A szczytem jest że spadliśmy na 4 kolejki przed końcem, przy 3spadkowiczach.
I w ten sposób zaorano ekstraklasę w Kielcach......na lata !!!!
Na tę chwilę i przyszłość, Królik jest dla klubu obciążeniem marketingowym(medialnym) w negatywnym znaczeniu, odstraszającym potencjalnych trenerów, zawodników, sponsorów, i niestety kibiców.
A może być jeszcze gorzej.........
@@KrólikOUT2020-07-20 06:23:37
Po czym sądzisz, że to obrażanie? Czytając wszystkie wypowiedzi na forum mam wrażenie, że kibice są zdesperowani tym co się stało i dają upust swojej bezradności. Pod poprzednimi artykułami 8 na innych forach widziałem zdecydowanie gorsze wpisy. Szkoda Korony

Projekt i wykonanie: CK Media Group