Mistrzowie Polski to już nie VIVE. Zmiana weszła w życie

01-07-2020 00:01,
Mateusz Kaleta

1 lipca 2020 roku to bardzo ważny dzień w historii kieleckiego klubu piłki ręcznej. Mistrzowie Polski to już nie PGE VIVE Kielce. Firma Bertusa Servaasa, która nieprzerwanie od 2002 roku była głównym sponsorem klubu, znika z klubu oraz jego nazwy. Od środy kielczanie będą tytułowani jako PGE Kielce, a miejsce w nazwie klubu zostanie udostępnione nowemu sponsorowi.

To wszystko pokłosie wydarzeń z 17 czerwca. - Od 1 lipca moja firma nie jest w stanie sponsorować już K.S. VIVE. Powody są proste - epidemia. Mam nadzieję, że koronawirus minie i będziemy mogli wrócić do sponsorowania drużyny - zakomunikował wówczas na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Bertus Servaas.

Firma Holendra wycofuje się z kieleckiego klubu, ale jej szef dalej pozostanie jego prezesem. Kielczanie cały czas rozmawiają także z nowymi podmiotami, które mogą zostać głównymi sponsorami i wejśc w nazwę klubu. Gdy tak się stanie, zajmą w niej wolny człon po VIVE.

Kielczanie już teraz zmieniają wszystkie swoje nazwy oraz wygląd stron w mediach społecznościowych. Pierwsze korekty już widać - klub zaprezentował m. in. nowy herb. Zniknął z niego napis VIVE.

Opublikowany przez PGE VIVE Kielce Wtorek, 30 czerwca 2020

 

Kielecki klub funkcjonował z VIVE, jako głównym partnerem, przez 18 lat. W tym czasie nosił różne nazwy - Vive Kielce, Vive Targi Kielce, Vive Tauron Kielce ostatnio PGE VIVE Kielce. Kielczanie sięgnęli z Bertusem Servaasem po 12 tytułów mistrza Polski, 14 Pucharów Polski oraz raz wygrali Ligę Mistrzów i dwukrotnie zajęli w niej trzecie miejsce.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group