I liga powiększona. AZS UJK Kielce zna już swoich rywali

30-06-2020 09:09,
Mateusz Kaleta

Aż 44 drużyny podzielone na cztery grupy wystartują w nowym sezonie I ligi piłki ręcznej. To aż o osiem więcej niż w poprzednim sezonie, czego efektem są awanse i brak spadków spowodowanych przedwczesnym zakończeniem sezonu. W poniedziałek swoich ligowych rywali poznał AZS UJK Kielce. 

Kielczanie wystartują w rozgrywkach w grupie D, gdzie będą zagra aż pięć świętokrzyskich zespołów. Oprócz "Akademików" będą to: SMS ZPRP Kielce, KSZO Odlewnia Ostrowiec, KSSPR Końskie i beniaminek Wisła Sandomierz.

W grupie D jest kilka nowych drużyn. Wśród nich: MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie, MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, czy KS Viret CMC Zawiercie. Przeciwko AZS UJK zagrają także znane już im wcześniej MTS Chrzanów, Orlen Upstream Czuwaj Przemyśl, i Padwa Zamość.

W niedawno zakończonym sezonie I ligi żadna z drużyn nie uzyskała awansu do PGNiG Superligi. W spotkaniu barażowym Ostrovia Ostrów Wielkopolski pokonała KPR Legionowo, ale żadna z drużyn nie otrzymała licencji na grę w elicie. To oznacza, że Superliga, w przeciwieństwie do pierwszej ligi, nie zostanie powiększona. 

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

piłkorz2020-06-30 10:54:01
kogo to interesuje?
miki2020-06-30 11:27:45
mnie!

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group