Juniorzy PGE VIVE zdobyli brąz mistrzostw Polski

29-06-2020 11:21,
Mateusz Kaleta

PGE VIVE Kielce w tym sezonie już nie zagra, ale na parkiet wrócili... juniorzy klubu! Kielczanie zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski, pokonując w spotkaniu o trzecie miejsce swoich rówieśników z Gdańska.

Turniej finałowy został rozegrany w weekend w Łodzi. Były to pierwsze mecze piłki ręcznej po zawieszeniu rozgrywek. W półfinale juniorzy PGE VIVE przegrali z Olimpią Biała Podlaska 26:33, a w spotkaniu o brąz pokonali SPR Energę Wybrzeże III Gdańsk 33:19.

Po złoto sięgnęła drużyna gospodarzy, UKS Anilana Łódź, która w decydującym, wyrównanym starciu pokonała UKS Olimpię Biała Podlaska 32:28.

Najlepszym zawodnikiem juniorskiego zespoły z Kielc został Filip Zdziech. Indywidualną nagrodę dostał też Miłosz Wałach, który został wybrany najlepszym bramkarzem całego turnieju. 

W najlepszej siódemce mistrzostw znaleźli się także Miłosz Bączek i Tomasz Kordos.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Jacek2020-07-01 21:36:59
Jak by Ci chłopcy mieli porządne treningi z motoryki a nie chodzili sami na takie zajęcia i normalnego Trenera to było by złoto
kksm2020-07-02 11:52:50
@Jacek: 100% racji z naciskiem na trenera. To jest gra w stylu ja do ciebie ty do mnie. Brak tempa, pomysłów taktycznych, widać braki techniczne, bo trenerzy nie przykładali do tego wagi. Pierwszy zespół gra hiszpańską piłkę ręczną a juniorzy "archaiczną". Szkoda mi tych chłopaków. Miłosz jak gra w seniorach ma określone schematy zachowań a w juniorów musi bronić na refleks.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group