To ciężki moment na stawianie na młodzież

23-06-2020 20:57,
Mateusz Kaleta

Korona Kielce przegrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem okazała się słabsza 0:1 od Rakowa Częstochowa. Kielczanie stracili bramkę już w 5. minucie, a potem nie wykorzystali kilku okazji na wyrównanie. Ekstraklasa oddala się od żółto-czerwonych coraz bardziej. Pozytywem był za to występ młodych zawodników.

Trener Maciej Bartoszek wprowadził na boisko trzech zmienników. 21 minut zagrał debiutujący w PKO Ekstraklasie Jakub Górski, blisko 40 Dawid Lisowski, a ostatnie osiem Wiktor Długosz.

- Czujemy duży niedosyt, ponieważ w drugiej połowie mieliśmy więcej sytuacji podbramkowych. Wchodząc na boisko chciałem się pokazać jak najlepiej. Wiemy, jaka jest sytuacja w klubie i to ciężki moment do stawiania na młodzież, bo w każdym meczu gramy o życie - mówi Dawid Lisowski, który z trójki młodzieżowców dał najlepszą zmianę.

Bohaterem Rakowa został nie tylko strzelec bramki - Piotr Malinowski, ale także bramkarz Jakub Szumski. On w końcówce dwukrotnie uchronił swoją drużynę od straty wyrównującej bramki.

- Trzeci raz graliśmy w tym sezonie z Koroną i trzeci raz Korona postawiła nam twarde warunki. Musimy się cieszyć, bo w końcu udało nam się wygrać. Mieliśmy dziś sporo trudnych momentów, które udało nam się przezwyciężyć. Z biegiem sezonu taki mecz musiał w końcu przyjść. Powoli dostawaliśmy łatkę drużyny, która grała super, ale nie wygrywała. Dzisiaj mimo tych ciężkich momentów zdobyliśmy trzy punkty. To pokazuje coraz większą dojrzałość nas, jako drużyny - podkreślił po końcowym gwizdku bramkarz beniaminka.

Po tej porażce Korona Kielce spadła już na przedostatnie miejsce w tabeli. Kolejny mecz zagra w piątek, kiedy zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Początek tego meczu o godz. 20:30.

fot: Mateusz Kaleta

jaNO2020-06-23 21:40:01
Musimy stawiać tylko na tych zawodników , którzy będą chcieli grać w pierwszej lidze.
Przerwa będzie wyjątkowo krótka, zero pieniędzy na transfery, obozy etc...bida z nędzą, martwmy się o to żeby był zespół , który utrzyma się po spadku. Żeby nie podzielić losu np. Odry Wodzisław czy Ruchu. Trudno
Hoolturalny kibic2020-06-23 22:46:13
Młodzi to KORONIARZE i uważam ,że te minuty które dostali wykorzystali. Nię pękali, próbowali. Ok, Dawid raz dał się zgubić ale wcale go to nie zraziło. I o to chodzi. THIS IS KORONA!!! Tu ma byc walka i oddane serducho. A tego dzisiaj ani Dawidowi , ani Jakubowi odmówić nie można. Michał Michałek i Piotrek Gawęcki po spadku byli czołowymi postaciami tamtej drużyny, która po sezonie powróciła. Dalej ich losy potoczyły się gorzej. Teraz spadek może być i raczej będzie kilka pięter w dół.Ale z tymi chłopakami szybko powrócimy ,może nie do ekstraklapy ale do centralnych rozgrywek na pewno. Myslę,że za 3-4 sezony I liga jest jak najbardziej realna. Oczywiście pod warunkiem, że będzie sponsor i kasa. Tylko na Boga nie z Wermachtu.
Matys2020-06-23 23:21:22
Wystarczyly dwa lata rzadow PO i Sld w Kielcach,i nastepuje. likwidacja sportu.Nie ma juz siatkowki,pilki recznej kobiet,nie bedzie Korony Kielce.Istnienie Vive w Kielcach tez niepewne.
Duch2020-06-24 01:59:25
Spokojnie geniusz Wenty nasynony Donaldem Tuskiem wszystko ogarniEe
R2020-06-24 10:50:42
Jaki ciezki moment, jak juz spadlismy. Ci co nie zostaja w Kielcach po sezonie niech nie siadja na lawce nawet, a co dopiero graja.
kibic2020-06-24 11:20:13
@ Matys widzisz za tamtych rzadow Korona stala dosc dobrze i jakos nie grozil jej spadek czy zwirowania z kasa Jak rzadzi twoja dojna zmiana brakuje na wszystko a szczegolnie na sport i nie ma sie co dziwic ze bezie spadek bo to wlasnie rzedstawiciel dojnej zmiany doprowadzil do takiej sytuacji a teraz uciekl na ciepla posadke i smieje sie wam w oczy