Uros Zorman w nowym klubie. Został trenerem słoweńskiego RK Trimo Trebnje

18-06-2020 19:45,
Filip Salva

Po dziewięciu latach były rozgrywający i drugi trener PGE VIVE Kielce, Uros Zorman wraca do ojczyzny. Słoweniec został szkoleniowcem trzeciej siły słoweńskiej Ekstraklasy – RK Trimo Trebnje.

Zorman o odejściu z drużyny mistrzów Polski poinformował dwa miesiące temu. Początkowo spekulowano o możliwym podjęciu pracy w Celje, był też łączony z Benficą, czy Vardarem Skopje. Ostatecznie trafił do trzeciej drużny ligi słoweńskiej, RK Trimo Trebnje.

REKLAMA

Zatrudnienie Zormana na stanowisku pierwszego trenera RK prezydent klubu, Anton Janc. - Możliwość współpracy z Urosem Zormanem to wielkie wydarzenie dla klubu. Wnosi on niezwykłe doświadczenie zdobyte na najwyższym poziomie piłki ręcznej. Z jego pomocą chcemy zrobić kolejny krok. Wiemy, że to dopiero jego pierwsza praca w roli samodzielnego trenera, jednak jesteśmy przekonani, że jest wystarczająco zmotywowany, żeby sprawdzić się w tej funkcji - powiedział szef klubu.

Dla Zormana jest to pierwsza praca w roli pierwszego szkoleniowca. Cały czas pozostaje też asystentem Ljubomira Vranjesa w reprezentacji Słowenii.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group