Pehlivan odchodzi do Bundesligi, zastąpi go Sićko. Co z transferami PGE VIVE?

17-06-2020 14:39,
Mateusz Kaleta

Dużo informacji dostarczyła środowa konferencja prezesa Bertusa Servaasa. Oprócz kondycji finansowej PGE VIVE Kielce, dowiedzieliśmy się także, jak będzie wyglądać kształt drużyny na kolejny sezon. Wszyscy nowi zawodnicy mają stawić się w klubie 2 lipca. Będą także odejścia.

Z PGE VIVE Kielce pożenga się Doruk Pehlivan. Turek ma zostać wypożyczony z kieleckiego zespołu do Bundesligi. Zastąpi go powracający z wypożyczenia Szymon Sićko - poinformował prezes Bertus Servaas. 

REKLAMA

Latem do PGE VIVE Kielce ma dołączyć czterech nowych zawodników: 26-letni francuski obrotowy Nicolas Tournat, 25-letni islandzki prawoskrzydłowy Sigvaldi Gudjonsson, 19-letni islandzki środkowy rozgrywający Haukur Thrastarson oraz 18-letni obrotowy Sebastian Kaczor. Czy te transfery wobec trudnej sytuacji mistrzów Polski są zagrożone? Prezes Bertus Servaas odpowiedział wymijająco. - Wszyscy nowi zawodnicy są po rozmowach i mają się stawić w Kielcach - powiedział.

Jak się jednak okazuje, w przypadku 19-letniego Islandczyka, nazywanego przez wielu wielkim talentem i nowym "Palmarssonem", sprawa jest skomplikowana. - Mamy dyskusję z Haukurem Thrastarsonem, ale to nie jest kwestia finansowa. Mamy plan B na taki wypadek - powiedział krótko Servaas.

Prezes klubu potwiedził też, że PGE VIVE chciało sprowadzić do Kielc Michała Olejniczaka. - Złożyliśmy mu ofertę, ale nie dostaliśmy odpowiedzi. Nie wiemy jak to się zakończy - skwitował.

fot: Patryk Ptak, Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

Erni2020-06-17 20:25:43
To ja już dam odpowiedź. Olejniczak w Kielcach.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group