Awans na 70-lecie. Orlęta Kielce zrobiły sobie prezent na jubileusz

08-05-2020 18:30,
Mateusz Kaleta

W piątek prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej zdecydowali o zakończeniu sezonu rozgrywkowego w niższych klasach rozgrywkowych. Podjęto decyzję, że ligi zakończą się z awansami, ale bez spadków. To sprawia, że po czterech latach spędzonych w A Klasie do Ligi Okręgowej wracają Orlęta Kielce. Awans ten przypada w wyjątkową rocznicę 70-lecia istnienia klubu.

Orlęta to jeden z najdłużej istniejących klubów nie tylko w Kielcach, ale w całym województwie świętokrzyskim. Największym sukcesem klubu w XXI wieku był awans do III ligi w sezonie 2009/10. Kielczanie spadli jednak w kolejnym sezonie z powrotem do IV ligi, a od czterech lat grali nieprzerwanie w klasie A. Teraz udało im się wywalczyć awans, a ten - z powodu jubileuszu - smakuje jeszcze lepiej.

Kielczanie wygrali ligę bez ani jednej porażki. W 13 meczach zdobyli 37 punktów i na finiszu mają aż o dziewięć "oczek" więcej od wicelidera. Co więcej - królem strzelców rozgrywek A Klasy został zawodnik Orląt, Krystian Moskal, który zdobył 14 bramek. To wszystko wydarzyło się w wyjątkowym dla klubu roku. Już w czerwcu Orlęta będą obchodzić swoje siedemdziesięciolecie. Klub został założony w roku 1950.

Orlęta, oprócz zespołu seniorów, którzy w kolejnym sezonie zagrają w Klasie Okręgowej, szkolą także młodzież. W klubie jest aż dziesięć drużyn juniorskich, które gromadzą zawodników od 2010 rocznika aż do 1999.

Wychowankami Orląt są m. in. bracia Dawid i Piotr Lisowscy, którzy grają obecnie w Koronie Kielce. 19-letni Dawid Lisowski ma na swoim koncie nawet dwa spotkania w PKO Ekstraklasie.

????????????Awansowaliśmy do Ligi Okręgowej‼‼‼ Po 4 latach spędzonych w "A" Klasie, na 70-lecie Klubu LKS Orlęta Kielce -...

Opublikowany przez LKS Orlęta Kielce Czwartek, 7 maja 2020

Projekt i wykonanie: CK Media Group