Oddają krew, by pomóc innym. Rozpoczął Wenta, kolejni byli Szmal i Bielecki

03-05-2020 19:22,
Redakcja

"Pilnie potrzeba krew. Szpitale apelują o pomoc! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa usilnie prosi Krwiodawców o pilne zgłaszanie się do czynnych placówek służby krwi" - to właśnie ten komunikat zachęcił Bogdana Wentę, prezydenta Kielc do rozpoczęcia akcji "Podziel się życiem". Na jego wezwanie do pomocy odpowiedzieli m.in. dwaj byli reprezentanci Polski - Sławomir Szmal i Karol Bielecki.

- Po licznych apelach banków krwi oraz placówek służby zdrowia (...) w dniu dzisiejszym, wraz żoną oddaliśmy krew, by wspomóc tych, którzy jej teraz bardzo potrzebują. Rozmowy z Panią Dyrektor, dr Zdzisławą Sitarz-Żelazną oraz stojącymi na posterunku pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, potwierdziły pilną potrzebę zbiórki krwi na potrzeby zabiegów operacyjnych, które z chwilą wprowadzenia pandemii zostały ograniczone tylko do nagłych i zagrażających życiu przypadków - napisał Bogdan Wenta na swoim profilu na Facebooku.

- Dołączam się do tych apeli i zachęcam kielczan do oddawania krwi. Proponuję akcję „Podziel się życiem” - oddajemy krew i oznaczamy od 3 do 5 następnych osób, by jeszcze mocniej rozpropagować inicjatywę - dodał prezydent Kielc.

Wśród nominowanych przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski i trenera PGE VIVE Kielce znaleźli się m.in. Sławomir Szmal i Karol Bielecki.

Na odpowiedź byłych szczypiornistów nie trzeba było długo czekać.

- Zostałem nominowany przez Bogdan Wenta do oddania krwi. Załatwione! W kolejnym poście nominuję ja. Oddaj krew i... nominuj do tego innych! #oddajkrew - napisał popularny "Kasa". Wśród jego "wybrańców" znaleźli się Radosław Wasiak, Robert Bujak i Paweł Papaj.

- #podzielsiężyciem - mogę, wiec pomagam - to z kolei wiadomość Bieleckiego, który krew oddał następnego dnia.

W akcji wzięli już udział także m.in. Arkadiusz Kubiec, wiceprezydent Kielc oraz kieleccy radni - Kamil Suchański, Agata Wojda i Zdzisław Łakomiec.Wielkie brawa dla wszystkich, którzy oddali krew i wspomogli akcję "Podziel się życiem"!

Projekt i wykonanie: CK Media Group