W oczekiwaniu na powrót piłki. Niesamowita podróż po stadionach świata

20-04-2020 08:03,
Redakcja

Koronawirus zmienił świat sportu w 2020 roku. Na czerwiec i lipiec były zaplanowane mistrzostwa Europy, ale ze względu na epidemię odbędą się one dopiero za rok - w 2021 roku. Szesnasty turniej EURO będzie inny niż dotychczas, bo mecze będą odbywać się aż w 12 miastach-gospodarzach w 12 różnych krajach. Czekając na sportowe emocje możemy zwiedzić wszystkie areny dzięki książce "Stadiony świata" przygotowanej przez Wydawnictwo Dwukropek.

To drugie wydanie książki, która w imponującym tempie rozeszła się przed mistrzostwami świata w Rosji. Teraz autorzy prezentują wszystkie dwanaście aren, na których będą rozgrywane mistrzostwa Europy, ale nie tylko. Dzięki książce możemy odbyć podróż po 50 stadionach - wśród nich najbardziej znane i legendarne areny jak Camp Nou, Wembley, czy San Siro, ale również nowoczesne, pełne wielu ciekawostek jak Mercedes Benz Stadium czy Gazprom Arena.

- Dzisiaj nie wiemy jak będzie wyglądało rozgrywanie piłkarskich pojedynków i kiedy zawodnicy wrócą na murawy stadionów. Wiemy jednak, że właśnie te stadiony są gotowe i się nie zmienią. Nie zmieni ich żadna epidemia. Dalej będą zachwycać swoimi legendami, pięknem, rozmachem czy nowinkami technicznymi. Wszystkie areny turnieju Euro, ale też wszystkich innych rozgrywek piłkarskich są gotowe i czekają na powrót kibiców i niezwykłych sportowych emocji. Póki co cierpliwie stoją puste. W książce wydawnictwa Dwukropek można przeczytać i zobaczyć na licznych fotografiach jakie kryją w sobie tajemnice. Jakie wydarzenia i jacy zawodnicy wiążą się z ich historią. Jak wyglądają nowe stadiony, na których jeszcze niewielu kibiców miało szansę być. Wierzymy, że w tym trudnym czasie „Stadiony świata” umilą czas wszystkim piłkarskim fanom - mówią autorzy: Jacek Cukrowski i Joanna Bachanek. 

Więcej informacji na temat publikacji można znaleźć W TYM MIEJSCU.

fot: materiały prasowe

Projekt i wykonanie: CK Media Group