Będzie obniżka wynagrodzeń w PGE VIVE Kielce

10-04-2020 08:12,
Mateusz Kaleta

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce, tak jak wielu innych największych drużyn w całej Europie, będą musieli pogodzić się z obniżką swoich wynagrodzeń. To na świeże, nieoficjalne informacje - podaje kielecka "Gazeta Wyborcza". Szczypiorniści mistrzów Polski zostali o tym zakomunikowani w poprzednim tygodniu i czekają na decyzje władz klubu.

Zdaniem kieleckiego dziennika, cięcia w wypłatach będą dotkliwe i mają dotyczyć całego okresu, w którym nie ma żadnych meczów - czy to w PGNiG Superlidze, czy w Lidze Mistrzów. Według planów EHF, europejskie puchary mają wrócić dopiero w czerwcu, a Final Four na pod koniec sierpnia.

REKLAMA

Prezes Bertus Servaas na razie nie zdradza szczegółów. - Jest jeszcze na to za wcześnie - odpiera, cytowany przez medium. 

W obliczu trudnej sytuacji finansowej klubu, cięcia w wypłatach mogą mieć kluczowe znaczenie. Poprzednio, z powodu problemów finansowych, w lipcu 2018 roku włodarze PGE VIVE obniżyli wynagrodzenia zawodników o 25%. 

Z powodu światowej epidemii podobne decyzje zapadają w wielu największych europejskich klubach. Wcześniej na redukcję zarobków zgodzili się już szczypiorniści Barcy Lassa, Telekomu Veszprem, a także wielu klubów Bundesligi - na czele w z THW Kiel, Rhein-Neckar Loewen, czy Fuechse Berlin.

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

Gladiator2020-04-10 11:57:20
Glosujcie na zieniewicza w gladiatorach! ;)
PETROCHEMIA2020-04-10 19:06:42
Ktoś się spocił. Karma wraca.
kret2020-04-10 22:57:18
Jednak w Kielcach niewiele osób interesuje się piłką ręczną. Pod tekstami o Koronie po kilkanaście wpisów o ręcznej praktycznie nic. Czyżby w Kielcach tylko piłka nożna wzbudzała emocje? Jak nie ma zainteresowania to nie ma i sponsorów.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group