AZS UJK Kielce o krok za podium. "Akademicy" byli czarnym koniem rozgrywek

30-03-2020 17:05,
Mateusz Kaleta

Tak debiutować w wyższej lidze chciałby chyba każdy! AZS UJK Kielce może czuć duży niedosyt, bo był w naprawdę świetnej formie, a tymczasem musi rozjechać się na przymusowe urlopy. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zdecydował o wcześniejszym zakończeniu sezonu, a to sprawia, że kielczanie uplasowali się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Ten sezon należał do "Akademików". Na początku nieśmiali, tajemniczy dla wielu przeciwników, ale z czasem pokazali, na co tak naprawdę ich stać. Dostarczyli wielu emocji, urwali trochę punktów, zrobili parę niespodzianek. To wszystko złożyło się na bardzo wysokie, czwarte miejsce w lidze. Do podium kielczanie stracili cztery "oczka", ale będąca tam MKS Padwa Zamość rozegrała o jeden mecz więcej.

REKLAMA

W 15 spotkaniach szczypiorniści AZS UJK Kielce wygrali jedenaście meczów i zgromadzili 34 punkty. Mogą też pochwalić się osiągnięciami indywidualnymi. Piątym najlepszym strzelcem sezonu został rozgrywający "Akademików", Piotr Gasin, który zdobył 82 bramki. Jedenasty w klasyfikacji jest Daniel Goliszewski, którzy trafiał do siatki 74 razy.

Najlepsi w grupie C okazali się zawodnicy KPR Legionowo, którzy zdobyli 39 "oczek" i dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z ORLEN Upstream Czuwajem Przemyśl będą teraz mieli szansę gry w barażu o Superligę.

fot: Patryk Ptak

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group