Niesamowity wyczyn Wolffa. Pod tym względem był najlepszy w Superlidze

24-03-2020 09:13,
Mateusz Kaleta

PGE VIVE Kielce sięgnęło po siedemnasty w historii i dziewiąty z rzędu tytuł mistrza Polski. Tytuł króla strzelców trafił do Arkadiusza Moryto, ale niesamowitym wyczynem może pochwalić się też kapitan żółto-biało-niebieskich, Andreas Wolff. Golkiper PGE VIVE Kielce odbijał w tym sezonie piłki z najwyższą, prawie 40 procentową skutecznością.

Dokładny wynik skutecznych obron "Andy'ego" wskazuje 39.01%. To najlepszy wynik w polskiej lidze. Kapitan PGE VIVE obronił 110 piłek, wpuścił do siatki zaś 172. Na ten dorobek składa się też pięć obon rzutów karnych. Drugi w tej klasyfikacji Ivan Stevanovic z Orlen Wisły Płock może pochwalić się skutecznością na poziomie 36,65%, a trzeci Dawid Balcerek z Gwardii Opole - 36%.

REKLAMA

Kapitan PGE VIVE do dorobku skutecznych obron dorzucił także jedną bramkę oraz siedem asyst. Liderem pod tym względem jest z kolei drugi z bramkarzy kieleckiego klubu - Mateusz Kornecki. Reprezentant Polski zanotował w tym sezonie aż 18 kluczowych podań i był pod tym względem najlepszy wśród bramkarzy. Bronił natomiast ze skutecznością na poziomie 29,45%. 

Co ciekawe, najwięcej bramek z bramkarzy zdobył Mateusz Zembrzycki z Gwardii Opole - dziewięć.

fot: Mateusz Kaleta

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group