Drabik i Masternak rozpoczynają drogę po przepustkę do Tokio

15-03-2020 10:22,
Mateusz Kaleta

W sobotę w Londynie rozpoczął się pierwszy turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2020. Swoich rywali znają już kielczanie - Sandra Drabik z SK Kickboxing Kielce oraz Mateusz Masternak z KKB RUSHH Kielce.

Masternaka czeka ciężka droga po olimpijską kwalifikację. Z kategorii ciężkiej awans z londyńskiego turnieju wywalczy tylko czterech zawodników. Oznacza to, że kielczanin musi pokonać aż trzech rywali. W pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju zmierzy się z Davidem Michalkiem. Jeśli pokona Słowaka, jego kolejnym rywalem będzie brązowy medalista mistrzostw świata, Bułgar Radosł Pantalejew.

Sandra Drabik w pierwszej rundzie wylosowała wolny los i rywalizację rozpocznie od drugiej rundy. Tam jej rywalką będzie Ukrainka Tetiana Kob, która w pierwszej rundzie pokonała Azerkę Anakhanim Aghayevą, a na poprzednich Igrzyska w Rio de Janeiro zajęła 5. miejsce.

Z londyńskiego turnieju w kategorii do 51 kg przepustkę na Igrzyska do Tokio wywalczy sześć zawodniczek.

Zmagania w Londynie potrwają do przyszłej niedzieli. Zawodnicy, którzy nie zdołają wywalczyć "przepustek", będą mogli ją zdobyć podczas światowego turnieju, który w dniach 13-20 ma odbyć się w Paryżu.

fot: Sandra Drabik / Facebook

Projekt i wykonanie: CK Media Group