AZS UJK ma szansę na rewanż i awans na podium

22-02-2020 09:25,
Mateusz Kaleta

W 14. kolejce I ligi AZS UJK Kielce czekają "studenckie derby". Czwarci w tabeli kielczanie zagrają w ważnym dla siebie meczu z sąsiadem w tabeli - piątym AZS AWF Biała Podlaska. Wygrana pozwoli kieleckim "Akademikom" awansować nawet na trzecie miejsce w tabeli.

Kielczanie idą przez rozgrywki I ligi jak burza. Nowy rok rozpoczęli co prawda od porażki, ale w miniony wtorek wygrali efektownie na terenie Azotów II Puławy. Dzięki temu zwycięstwu kielczanie wyprzedzili AZS AWF Biała Podlaska w tabeli. Dziś obie drużyny zagrają ze sobą w Kielcach. Rywale mają jednak jeden mecz zaległy i wciąż szansę na doścignięcie beniaminka.

REKLAMA

Po trzynastu kolejkach kielczanie plasują się na wysokim, czwartym miejscu. Mają na swoim koncie 28 "oczek" i tracą tylko jedno do trzeciego miejsca, dwa do drugiego oraz cztery do lidera. Jeśli pokonają studentów z Białej Podlaskiej, awansują na najniższy stopień podium.

Dla kielczan będzie to też okazja na rewanż nad rywalami, z którymi w pierwszym meczu przegrali. Wówczas górę wzięło doświadczenie rywali, którzy pomimo prowadzenia AZS UJK do przerwy 18:13, wygrali cały mecz 27:25.

Rewanż AZS UJK Kielce - AZS AWF Biała Podlaska w sobotę o godz. 18 w hali UJK.

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group