Wolff zatrzymał Białorusinów. Kolejny świetny mecz Alexa Dujshebaeva w reprezentacji Hiszpanii

17-01-2020 12:16,
Mateusz Kaleta

Bardzo udanie radzą sobie zawodnicy PGE VIVE Kielce na mistrzostwach Europy. Już na początku II fazy zobaczyliśmy kielecki pojedynek w meczu Niemców z Białorusią. W swoich drużynach wyróżnili się szczególnie Andreas Wolff i Alex Dujshebaev, który poprowadził Hiszpanów do wygranej z Czechami. 

Niemcy zmierzyli się przeciwko Białorusinom, a na parkiecie na przeciwko siebie stanęli trzej gracze PGE VIVE. Górą był kapitan, Andreas Wolff, którego drużyna wygrała 31:23. Golkiper zanotował 12 udanych obron, co dało mu 35% skuteczności. Sześć bramek zdobył Uladzislau Kulesz, a trzy - Arciom Karaliok.

Bardzo dobry mecz zagrał w reprezentacji Hiszpanii Alex Dujshebaev. Rozgrywający PGE VIVE poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 31:25 nad Czechami, rzucając pięć goli i notując aż siedem asyst. Również pięć goli rzucił Angel Fernandez, dwa - Julen Aginagalde, a jedną - Daniel Dujshebaev.

Także Igor Karacić miał powody do zadowolenia. Chorwacja pokonała 27:23 gospodarzy, Austrię. Zawodnik PGE VIVE na listę strzelców wpisał się dwukrotnie.

W piątek swój mecz przeciwko Islandii rozegra Słowenia z Blażem Jancem w składzie.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group