Nie możemy zarżnąć zawodników. Ten okres przygotowawczy powinien się już kończyć

08-01-2020 14:59,
Mateusz Kaleta

Od środowych testów wydolnościowych w Hali Legionów przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczęła drużyna Korony Kielce. W stolicy województwa świętokrzyskiego kielczanie spędzą tylko cztery dni, bo już w poniedziałek wyjadą na obóz do tureckiej Antalyi. Na razie trudno spodziewać się, aby do drużyny dołączyli nowi zawodnicy. Mogą za to pojawić się na obozie w Turcji.

Nieodłącznym tematem zimowych przygotowań są transfery. Te mogą mieć miejsce w obie strony: z oraz do klubu. Priorytetem dla Korony jest sprowadzenie obrońcy oraz nowego napastnika. - Rozmowy toczą się i wszystko odbywa się w klubowych gabinetach. Nie chcemy na razie niczego zdradzać. Wszystkie decyzje będą zapadały z głową - mówi trener Mirosław Smyła.

Pierwsze dni upłyną kieleckiej drużynie pod znakiem testów wydolnościowych. Już w poniedziałek drużyna wyleci do Turcji na obóz przygotowawczy. W kadrze znajdzie się 28 zawodników. - To oczywiście nie zamyka decyzyjności w sprawie odejść lub przyjść zawodników - przypomina opiekun Korony. Na zgrupowanie pojedzie także kilku juniorów. Trener Mirosław Smyła potwierdza dwa nazwiska: Mateusza Sowińskiego i Bartosz Prętnika. Szansę na wyjazd mają też m. in. bracia Dawid i Piotr Lisowski, Radosław Seweryś i Artur Piróg. - Wszystko wyjaśni się do końca tygodnia - ucina Smyła.

Plan na przygotowania? - Nie wiem, jak pracował trener Lettieri, ale nie ma to dla mnie znaczenia. W ekstrakasie mamy cztery tygodnie przygotowań i ta praca nie może opierać się na tym, że "zarzynamy" zawodników, dajemy im odpocząć i potem gramy. Nie da się w dwa tygodnie zbudować formy sportowej. Rekonstrukcja mięśnia to minimum miesiąc. Patrząc z tej strony, już teraz powinniśmy zakończyć ten okres przygotowawczy - zaznacza trener Smyła. I podkreśla: - Już teraz planujemy naszą pracę aż do maja. Musimy rotować obciążeniami w trakcie przygotowań. Już po dzisiejszym dniu wiemy, że zawodnicy są w podobnej formie, jak przed świętami. W dwa tygodnie nie da się jej stracić - odpiera.

Podczas obozu w Turcji kielczanie rozegrają pięć sparingów. Będą to potyczki środowo-sobotnie. - Dopieraliśmy rywali według klucza, aby sparingi układały nam się w obciążenia treningowe. Ważne było dla mnie, aby były to gry piłkarskie i bezpieczne, a nie polowaniem na kości i zdrowie zawodników. Myślę, że wybraliśmy prawidłowo - wyjaśnia opiekun żółto-czerwonych.

Kielczanie zagrają w Turcji z - z FK Tirana (3. drużyna ligi albańskiej), Sepsi SF. Gheorghe (8. miejsce w lidze rumuńskiej), Olimpikiem Donieck (9. miejsce w lidze ukraińskiej), z Sebail FK (8. miejsce w lidze azerskiej) oraz jeszcze jednym rywalem, który na razie nie jest znany. Po powrocie do Polski Korona zagra także ze Stalą Mielec oraz Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.  Pierwszy mecz w lidze zaplanowany jest na sobotę, 8 lutego, kiedy na Suzuki Arenie kielecka drużyna zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

fot: Maciej Urban

 

Wasze komentarze

JTWKS2020-01-08 16:15:42
Wyczuwam nowy zaciag "piłkarzy" - jugosłowiańsko-mongolsko-eskimoski. Chyba tylko tych ostatnich jeszcze nie było w szatni Korony. Może to nowe horyzonty , nowi menago, nowe przyciniki itd...
Bajarz2020-01-08 16:32:09
Na obozie w Turcji będą wzmocnienia? Z takim błyskiem, kompetencją i sprawnością władz klubowych, właścicieli, wliczając w to trenera to na pewno. Może za rok. Nie teraz.
Gregor...2020-01-08 16:39:35
"W ekstraklasie mamy cztery tygodnie przygotowań i ta praca nie może opierać się na tym, że "zarzynamy" zawodników" - być może w tym jest odpowiedź dlaczego Korona pod wodzą Lettierego zawsze grała słabo na wiosnę i nadzieja, że teraz będzie lepiej
I jeszcze coś2020-01-08 16:46:23
Z całym szacunkiem, całą sympatią dla byłych Koroniarzy - Kiełba i Kwietnia, to mają być wzmocnienia (WZMOCNIENIA) zespołu w walce o utrzymanie? Bez żartów, proszę.
Koroniarz112020-01-08 17:38:32
I po co panie JTWKS pisać takie brednie? Zawodnik może być nawet z Grenlandii czy Syberii oby dobry był.
prorok2020-01-08 18:47:31
Myślę, że wiosna będzie jak ostatnie sezony, czyli marsz w kierunku dna.
Henio2020-01-08 20:06:23
Zajac odejdz wstydu oszczędź poki co kompromitujesz sie gdzie sa wzmocnienia? Kwiecien Kielb wez nie zartuj prezesiku siedzisz pierdzisz w stolek i placzesz ze kasy brak co zrobiles jako prezes zeby bylo lepiej ?
Ryś2020-01-09 06:57:03
Zejdźcie na ziemię!
Nie będzie "wzmocnień"! Najwyżej wypożyczenia na pół roku.
NIE MA ZA CO! Dopóki prokuratura nie wyjaśni sprawy ze spieprzoną przez Lubawskiego sprzedażą Korony, Niemcy nie wpłacą na konto Korony nawet złotówki! A Zając może tylko popatrzeć na to wszystko i gówno zrobić.
Pora się żegnać z EK.....
jaNO2020-01-09 08:41:44
Bardzo dobry ruch z Kwietniem, w obecnej sytuacji na pewno się przyda.
Jacek Kiełb, wiadomo, cudu nie oczekujmy ale na pewno nie da drużynie przejść obok meczu. Wejdzie na 20 minut, zdechnie na boisku, narobi wiatru. Brakowało w Koronie kogoś kto męskim słowem , oględnie mówiąc, zdopinguje słabiej zaangażowanych . Znowu powstaje drużyna !
JTWKS2020-01-09 12:18:27
@koroniarz11

zabroń mi kurczaku
@JTWKS2020-01-09 18:58:13
Może chcesz mi to powiedzieć dziciaku w twarz z IP prezesa?

Projekt i wykonanie: CK Media Group